• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Terēza meja un Erna SūlbergaTerēza Meja (no labās) un Erna Sūlberga pa kluso var sarunāt visu. Foto: Getty Images

Ārvalstniekus, kas palīdz «pucēt» britu ekonomiku, Meja pēc «Breksita» ārā nedzīšot

Ziemeļvalstu, Eiropas Savienības (ES) un citu valstu iedzīvotāji, kas “izvēlējušies aizvadīt savu dzīvi Lielbritānijā”, to varēs turpināt darīt arī pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES jeb “Brexit”, ir paziņojusi Apvienotās Karalistes premjerministre Terēza Meja (Theresa May).

To Meja žurnālistiem apliecināja pirms Ziemeļvalstu Padomes samita atklāšanas. Savukārt Norvēģijas premjerministre Erna Sūlberga (Erna Solberg) norādīja, ka ar Meju pārrunātas iespējas uzlabot sadarbību starp Lielbritāniju un Ziemeļeiropas, kā arī Baltijas valstīm. Sūlberga sacīja, ka Norvēģijai esot daudz kopīga ar Lielbritāniju un tā ir svarīgs sabiedrotais: "Mums ir daudz par ko runāt – tirdzniecību, aizsardzību, Krieviju, okeāniem, meiteņu izglītību, kā arī, protams, “Brexit”.”  Viņa uzsvēra, ka Norvēģija vēlas turpināt ciešo sadarbību ar Lielbritāniju arī tad, kad tā nākamajā gadā atstās ES.

Ziemeļvalstu Padomes samita atklāšanā, runājot par Lielbritānijas sadarbību ar Ziemeļeiropas reģionu, Liebritānijas premjerministre uzsvēra, ka Lielbritānija pēc izstāšanās no ES neplānojot “pagriezt muguru pārējai pasaulei”. Tā vietā viņa aicināja Ziemeļeiropas valstu pārstāvjus kopīgi strādāt, lai izveidotu sakārtotu noteikumu sistēmu, lai nepieļautu demokrātijas ierobežošanu, cilvēktiesību neievērošanu un veicinātu cilvēku labklājības celšanos. Meja piebilda, ka nav jāizvēlas starp dažādām jomām, kuras attīstīt, piemēram, koncentrējoties tikai uz aizsardzību vai tehnoloģijām. “Attīstība var notikt visās vienlaicīgi,” viņa norādīja.

Ziemeļvalstu Padome tika nodibināta 1952. gadā pēc Dānijas iniciatīvas kā sadarbības institūcija starp Ziemeļvalstu parlamentiem. Ziemeļvalstu sadarbībā ir iesaistīta Dānija, Zviedrija, Norvēģija, Somija, Islande un autonomie apgabali – Grenlande, Fēru salas un Olande (Ālandu salas).

Tavs komentārs par rakstu: