• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Arvils AšeradensArvils: nu, bišķi kauns man varbūt ir, bet tā nauda, tā nauda it ļooooti liela! Foto: LETA

Arvils Ašeradens: dari ko darīdams, «OIK biznesmeņu» naudu neaiztiec!

No prieka klaigādams un krāsainus baloniņus roķelēs vicinādams, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ir paziņojis, ka beidzot izdomājis, kā tikt galā ar obligātās iepirkuma komponentes (OIK)... nu, maksātājiem, protams, ne jau naudas saņēmējiem. Valdība lēmusi, ka no 1. jūlija OIK iepirkuma vidējā vērtība saruks no 25,79 eiro par megavatstundu līdz 22,68 eiro par megavatstundu. Ja tas negatīvi ietekmēšot fiskālo telpu, zaudējumi tikšot kompensēti, “palielinot dividenžu izmaksu no AS Latvenergo”.

Dzintars Zaļūksnis

Varat minēt trīsreiz: 1) vai līdz ar to OIK maksājumu kopējā summa samazināsies? 2) ko darīs Latvenergo, lai dabūtu papildu naudu, kas atdota OIK biznesmeņiem? Droši vien nojaušat, ka: 1) Arvila koreši turpinās saņemt 27 000 eiro ik stundu (24 stundas diennaktī) un 666 000 eiro ik dienu, brīvdienas ieskaitot (šeit); 2) kur gan lai Latvenergo ņemtu naudu, ja ne no elektroenerģijas patērētāju kabatām un kontiem?

Vārdu sakot, tas, ko izdomājis sirsnīgais puika Arvils, nekādi nemīkstina OIK graujošo būtību, ko tagad ir atzinusi arī Eiropas Komisija.

Raugiet, kas teikts Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) ziņojumā (šeit) par aktuālajiem OIK jautājumiem: “Latvijas Republika, uzsākot pasākumu īstenošanu 2007. gadā, ir piešķīrusi atbalsta pasākumam likumīgo spēku pirms Eiropas Komisijas gala lēmuma pieņemšanas (gala lēmums pieņemts 2017. gada 24. aprīlī), tādējādi ir pārkāpts Līguma par Eiropas Savienības 108. panta 3. punkts. Saskaņā ar Eiropas Savienības Tiesas pastāvīgo judikatūru atbalsta pasākums, kas īstenots neievērojot Līguma par Eiropas Savienības 108. panta 3. punktā paredzētos pienākumus, ir nelikumīgs (skat., piemēram, spriedumus Eiropas Savienības tiesas lietās – Nr. C-354/90 (17. punkts), Nr. C-276/04 (30. punkts), Nr. C-672/13 (76., 77. u.c.).”

Ko tas nozīmē pavisam vienkāršā valodā? To, ka, kvēli vēloties atbalstīt savus sponsorus un visādi citādi labus draugus – “OIK biznesmeņus” –, Latvijas politikāņi ir ieslēguši dipada-dapada ātrumu un uzķēzījuši ES normām. Kādas ir tiesiskās sekas? OIK “atgūšana nolūkā atjaunot iepriekšējo situāciju” un nelikumīgi iekasēto summu atdošana atpakaļ patērētājiem.  

Arvila interpretācijā tas nozīmē turpināt maksāt saviem “korešiem”, maķenīt piesedzot maksāšanas avotus. Un tikai. Bet patiesībā iestājas “klusais ārprāts”: lai atjaunotu taisnību, kaut kur (ne jau atņemot “OIK biznesmeņiem”!) jādabū vairāki miljardi eiro. Kāda ir izeja? Mūsu visvarenās koalīcijas ieskatā acīmredzot tikai viena: kā parasti, nospļauties uz taisnību un turpināt maksāt savējiem to, kas zem deķa norunāts, bet bezpalīdzīgais patērētājs nekur neliksies!

Neies taču atzīt, cik veikli visus izdevās apmānīt akurāt pirms gada, apgalvojot, ka Ekonomikas ministrijai esot izdevies bezmaz uz ceļiem krītot pierunāt Eiropas Komisiju, lai tā ATĻAUJ SAMAZINĀT OIK atbalstu (šeit).

Kā tad būs, Arvil? Saki, līdz 6. oktobra vēlēšanām to visu šļuru novilkt izdosies, bet tad jau redzēs? Veiksmi tev šoreiz nenovēlēšu.

1 Komentāri


 1. ina
  2018-05-06

  Pēc vairākus mēnešus ilgas stīvēšanās un apgalvojumiem, ka šādu datu atklāšana būšot personiskās dzīves aizskārums, Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kanceleja beidzot ir bijusi spiesta publiskot savas jaunās – vidēji par aptuveni trešo daļu palielinātās algas. Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00 Kancelejas vadītāja vietniece Egita Kazeka 3968,00 Valsts prezidenta ārlietu padomniece Maija Manika 3421,00 Valsts prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis 3421,00 Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskais padomniece Kristīne Jaunzeme 3421,00 Valsts prezidenta ekonomikas padomnieks Andis Jēkabsons 3421,00 Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks Jānis Pleps 2993,00* Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks, Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš 3421,00* Valsts prezidenta padomnieks stratēģiskās attīstības jautājumos Zigurds Zaķis 1711,00** Funkciju nodrošinājuma nodaļas e

Tavs komentārs par rakstu: