• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Arvils AšeradensAšeradens: āre, nu, redziet, tā viš' i', ka vienmēr var un nevar... Foto: LETA

Ašeradena plāns: uzdāvināt «OIK korešiem» vēl miljardu eiro. Un tad jau pietikšot!

1. augusts nāks un aizies, bet nekas nenotiks. Lai gan eklonomikas ministrs Arvils Ašeradens iz jaunās, vecās un visādā ziņā “Vienotības” solīja, ka 1. augusts būšot tāds kā atskaites punkts obligātās iepirkuma komponentes (OIK) biznesa kaut kādai ierobežošanai. Nu nebūs!

Dzintars Zaļūksnis

Kopš pērnā gada nogales, kad feinais puika Arvils to sasolīja, ir pagājuši akurāt 8 mēneši. Jeb 212 dienas. “OIK biznesmeņi” no Latvijas nodokļu maksātāju un elektroenerģijas patērētāju kontiem šajā laikā ir “pārsūknējuši” savējos gandrīz 141,2 miljonus eiro (šeit). Un turpina to darīt. Dažiem, protams, nav paveicies – viņiem “bargā” Ekonomikas ministrija anulējusi OIK saņēmēja liences.

Sak, nevajag būt pārāk bezkaunīgiem – vismaz kaut kādu būdu tajā savā naudas fabrikā uzsliet varējāt. Un aprīkot to kaut vai ar “Godmaņa krāsniņu”, kura koģenerē telpu.        

1. augustā lāga Arvils solīja sabiedrību iepazīstināt ar “risinājumu, kas ļaus atteikties no daudzu nicinātajiem” (paša Arvila izteiciens!) OIK maksājumiem. Tomēr darba grupā joprojām valdot strīdi un nevienprātība.

Tikām ministrs apgalvo, ka “risinājums” esot gandrīz gatavs un ļaušot OIK maksu atcelt... no 2022. gada! Tātad OIK koreši “šķīs kāpostu” vēl trīs garus gadus un, ieskaitot šo, kopumā no mums saņems gandrīz miljardu eiro. Pēc tam... Nu, pēc tam gan pietikšot! Bet varbūt nepietiks, Arvil? Pie “vieglas naudas” tās saņēmēji mēdz pierast tik ļoti, ka kļūst pagalam nikni, kad to viņiem atņem. Oj, oj, pat sāk šaut uz vārnām!

Tāpēc drīzāk varam sagaidīt, ka, iespējams, atcēlis maksājumu ar nosaukumu “OIK”, viltīgais un dzīveskārais Arvils tā vietā pa kluso ieviesīs, piemēram, KAKA jeb kāposts Arvila korešu atbalstam. Lai viņiem nevajadzētu bimbāt, ka piesmieta viņu “tiesiskā paļāvība”.

Tavs komentārs par rakstu: