• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ieva Jaunzeme un Arvils Ašeradens.Ieva Jaunzeme un Arvils Ašeradens. Abi apmierināti. Fotokolāža: Neatkarīgā

Ašeradens pakrata ar pirkstu Jaunzemei

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei par novēlotu finanšu ministra doto uzdevumu izpildi nolemts izteikt aizrādījumu. Šādu lēmumu finanšu ministrs Arvils Ašeradens pieņēmis, pamatojoties uz disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumu, ziņo lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Disciplinārlietas komisijas sastāvā bija FM, KNAB un Tieslietu ministrijas ierēdņi.

Jaunzeme turpinās veikt VID ģenerāldirektores pienākumus līdz pilnvaru termiņa beigām, tomēr kā nosacījumi darba turpināšanai tiks uzdoti vairāki uzdevumi, kas būs jāizpilda noteiktā termiņā un par kuru izpildes gaitu būšot regulāri jāziņo ministram.

“Galvenais VID ģenerāldirektores uzdevums būs atjaunot VID reputāciju, un tas jādara visos līmeņos un visās pārvaldēs, īstenojot nulles tolerances pieeju korupcijas un interešu konflikta jomā. Jāpanāk, lai kukuļņemšana muitā nekļūst par sabiedrības akceptētu normālību. Jāizdara viss, lai pasūtījuma auditi vai safabricēti kriminālprocesi iestādē nav iespējami. Tāpat būs fundamentāli jāpārskata personālvadības politika un jāstiprina iestādes iekšējās kontroles sistēmas, lai turpmāk novērstu VID amatpersonu pārkāpumus,” norāda Ašeradens.

FM skaidro, ka VID vadītājai tiks uzdots izstrādāt konkrētus pasākumus VID reputācijas uzlabošanas jomā un to īstenošanas plānu. Tāpat būs nepieciešams izstrādāt un ieviest VID ierēdņu ilgtermiņa pārcelšanas mehānismu, tostarp sagatavojot arī nepieciešamos normatīvo aktu grozījumus. Nepieciešams arī stiprināt Nodokļu un muitas policijas uzraudzību, tai skaitā izstrādājot nosacījumus papildu uzraudzībai kriminālprocesu ierosināšanai un savlaicīgai virzībai.

Tavs komentārs par rakstu: