• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aļona un Nastja ASV kortā.Aļona un Nastja ASV kortā. Foto: Elaine Thompson/AP Photo

ASV 3-2 Latvija: Sevastova un Ostapenko cīnās dūšīgi, bet zaudē dubultspēlē

Federāciju kausa (Fed Cup) otrajā dienā Latvijas sieviešu tenisa izlases dalībnieces Sieviešu tenisa asociācijas (Women’s Tennis Association, WTA) ranga 40. numurs Jeļena Ostapenko un Anastasija Sevastova (WTA 41.) vienspēlēs bija pārliecinošas un izlīdzināja rezultātu pret pret turnīra pirmo numuru ASV izlasi. Uzvarētāju izšķīra dubultspēle.

Latvija kvalifikācijā saņēma 12. numuru un bija starp neizsētajām komandām. Mačs notika ASV pilsētā Evretā.

Pēc pirmās dienas Latvija bija iedzinējos ar 0-2, un vēl viens zaudējums dotu uzvaru ASV izlasei.

Tomēr vispirms Ostapenko, ar 6-3, 2-6, 6-2 pārspēja šā gada pirmā „Grand Slam” turnīra –Austrālijas atklātā čempionāta jeb „Australian Open” uzvarētāju, pasaules 7. raketi  Sofiju Keninu (Sofia Kenin). Drīz pēc tam Sevastova uzvarēja Serēnu Viljamsu (WTA 9.): 7-6(5), 3-6, 7-6(4). Viljamsas karjerā tas bija pirmais zaudējums Federāciju kausa vienspēlē.

Diemžēl izšķirošajai dubultspēlei Aļonai un Anastasijai pietiekami daudz spēka vairs nebija atlicis, un nācās piedzīvot zaudējumu pret Keninu un dubultspēļu speciālisti  Betāniju Mateku-Sendsu (Bethanie  Mattek-Sands, WTA rangā 386. vienspēlēs, 20. – dubultspēlēs): 4-6, 0-6.

Līdz ar to Federāciju kausa finālturnīrā spēlēs amerikānietes, bet Latvija cīnīsies par vietas saglabāšanu Pasaules grupā.

Tavs komentārs par rakstu: