Latvijas izlases hokejists cenšas noturēt ASV pretiniekuMūsu hokejisti nespēja apturēt ASV komandas kapteini Setu Džonsu (1+1). Starp citu, aizsargu. Foto no: baltics.news

ASV 4-1 Latvija. Primitīvisma uzvara

Pirms Latvijas valstsvienības pirmās spēles pasaules meistarsacīkšu B grupā pret ASV izlasi visi, kam nebija slinkuma,– izlases galveno treneri Hariju Vītoliņu ieskaitot – runāja par to, ka sekmīga iznākuma pamatā varētu būt vienkārša, pat primitīva spēle.

Galu galā tieši tā arī sanāca: uzvarētāji, amerikāņu pārsvarā jaunie hokejisti, kas atšķaidīti ar pāris profesionāļiem, neko daudz nemudrīja, spēlēja ātri, bet racionāli un vienkārši, un mača ievadā pārliecinoši parādīja, kurš būs uzvarētājs: nepagāja ne 10 minūtes, un jau 0-3. Turklāt pagalam nebija skaidrs, kādu pretspēli var atrast mūsu treneru štābs.

Neatrada. Kad otrās trešdaļas pirmajā minūtē ASV izlase panāca četru vārtu pārsvaru, visa intriga bija galā. Tomēr, lai arī amerikāņi nomierinājās un beidza nēsāties pa laukumu kā sadeguši, spēles raksturs īpaši nemainījās.

Tā bija diena kad Latvijas izlasē kļūdījās visi – treneri, vārtsargs Elvis Merzļikins, aizsargi, bet visvairāk uzbrucēji. Vienīgos vārtus Andris Džeriņš guva situācijā, kad pat nolūzusi ripa labprātāk iešļūca vārtos nevis paslīdēja tiem garām. Bezzobains šoreiz bija arī skaitliskais vairākums – mūsējie ne vien nespēja realizēt pusotru minūti ilgušo divu vīru pārsvaru, bet pat pamanījās vienus (trešos) vārtus zaudēt, kad laukumā bija pieci latvieši pret četriem amerikāņiem. Tiesa, tas notiks pēc nelāgas Merzļikina kļūdas, tomēr fakts paliek fakts:

1-4 (0:3, 0:1, 1:0) šoreiz ir loģisks un diemžēl pelnīts rezultāts.

Citu spēļu rezultāti 13. maijā: A grupā. Francija 2-4 Slovākija, Vācija 3-5 Kanāda, B grupā. Somija 5-0 Norvēģija.

Nākamais mačs mūsējiem jau 14. maijā plkst.19.30 pret allaž neērto Somijas izlasi.