• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Baltkrievijas kālija mēslojums Lietuvā.Baltkrievijas kālija mēslojums Lietuvā. Foto: Luko Balandžio/15min

ASV apliecina, ka «Baltkrievijas sankcijas» uz Lietuvu neattiecas, lietuvieši kurn

Lai arī ASV ekonomiskās spiegošanas birojs OFAC (oficiāli: Office of Foreign Assets Control [ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs]) apliecinājis, ka uz Lietuvas valsts uzņēmumu “Lietuvos geležinkeliai” [Lietuvas dzelzceļš] neattiecas Baltkrievijas uzņēmuma “Беларуськалій” iekļaušana sankcijām pakļauto uzņēmumu sarakstā, lietuvieši ar šādu labvēlību nav apmierināti.   

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Kaimiņvalstu uzņēmumi varētu pārņemt Baltkrievijā ražotā minerālmēslojuma tranzītu, tomēr ASV amatpersonas esot apliecinājušas, ka runā ar šo valstu pārstāvjiem, lai apturētu Baltkrievijas kravu plūsmu, paziņojis Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis (Gabrielius Landsbergis), norādot, ka esot saņēmis ASV apliecinājumu par to, ka to amatpersonas “runā ar mūsu kaimiņvalstīm, lai tās – tāpat kā Lietuva – meklētu risinājumus, kā pārtraukt [Aļaksandra] Lukašenkas [Аляксандр Лукашэнка] režīma finansējuma avotus”.

Kad 8. decembrī stājās spēkā ASV sankcijas, tām pakļautā Baltkrievijas kālija mēslojuma ražotāja “Belarusjkaļij” kravu tranzīts caur Lietuvu netika pārtraukts. Noskaidrojās, ka Baltkrievijas valsts uzņēmums novembrī veicis priekšapmaksu “Lietuvos geležinkeliai”, un ar šo summu pietiek, lai Lietuvas dzelzceļš turpinātu “Belarusjkaļij” kravu pārvadāšanu decembrī, janvārī un februārī.

Uzņemoties atbildību par to, ka “Belarusjkaļij” kravu tranzīts caur Lietuvu nav pārtraukts, ārlietu ministrs Landsberģis un satiksmes ministrs Marjus Skuodis (Marius Skoudis) iesniedza atlūgumus, bet premjerministre Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė) paziņoja, ka abu ministru demisiju nepieņem. 

Tavs komentārs par rakstu: