• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kora "Harmonium" publicitātes fotoKoris "Harmonium". Publicitātes foto

ASV Neatkarības dienā Anglikāņu baznīcā dziedās amerikāņu koris

Pirmdien, 4. jūlijā, ASV Neatkarības dienā, plkst.18:00 Anglikāņu baznīcā ar plašu koncertprogrammu uzstāsies amerikāņu koris “Harmonium”.

Koris Harmonium dibināts 1979. gadā Ņūdžersijā. Tajā dzied kormūzikas entuziasti – mūzikas skolotāji un citu profesiju pārstāvji. Kora misija ir pilnveidot kordziedāšanas tradīciju, rīkojot koncertus, izglītojošus pasākumus, celt kormūzikas prestižu ar jaundarbu pasūtījumiem, kordziedāšanas meistarklasēm, kā arī gadskārtēju kompozīcijas studentu darbu konkursu. Kopš 1987. gada kori vada Anna Metleka (Anna Matlack). Viņa ir kompetenta kormūzikas speciāliste, kura ne tikai vada sava kora koncertus, bet pārrauga visa Ņūdžersijas reģiona koru kustību.

Koncertā Rīgā skanēs gan garīgā mūzika, gan laicīgi skaņdarbi, kas pārstāvēs dažādas zemes un laikmetus. Programmā ietverti arī renesanses lielmeistaru Džovanni da Palestrīnas (Giovanni Palestrina) un Klaudio Monteverdi (Claudio Monteverdi) opusi, ASV mūsdienu komponistu Metjū Herisa (Mathew Harris) un Stīvena Hetfīlda (Stephen Hatfield) sacerējumi, koris dziedās arī spiričuelus.

Repertuārā iekļauti vairāki Baltijas valstu komponistu darbi – latviešu mūzika skanēs Riharda Dubras kompozīcijā Stetit Angelus, Ērika Ešenvalda dziesmā O salutaris hostia, kā arī Imanta Ramiņa apdarē “Pūt, vējiņi!”. Igauniju pārstāvēs Kirila Krēka (Cyrillus Kreek) un Urmasa Sisaska kordarbi, bet Lietuvu – Vaclova Augustina (Vaclovas Augustinas) mūzika.

Koncertā, kas veltīts ASV Neatkarības dienai, ieeja bez maksas!

Pēc koncerta paredzēts arī neliels cienasts – tēja un rabarberu pīrāgs kopā ar kora Harmonium dziedātājiem.

Plašāka informācija: Guntars Felsbergs, koncerta rīkotājs: 29151551, guntars@muzikascentrs.lv

Tavs komentārs par rakstu: