• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Comirnaty" pretkovida vakcīna."Comirnaty" vairs gluži nevar saukt par "eksperimentālu" vakcīnu. Foto: Reuters

ASV pilnībā apstiprina «Pfizer»/«BioNTech» kovidvakcīnu

Pēc drošības un efektivitātes izvērtēšanas starp vairāk nekā 40 000 cilvēku un vairāku desmitu miljonu cilvēku sapotēšanas ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (U.S. Food and Drug Administration, FDA) 23. augustā ir pilnībā apstiprinājusi uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” izstrādāto “Covid-19” vakcīnu, kas tiek tirgota ar zīmolu “Comirnaty”.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Lēmums pilnībā apstiprināt vakcīnu pieņemts pēc jaunāko datu saņemšanas no klīniskajiem izmēģinājumiem. “Comirnaty” ir pirmā FDA pilnībā apstiprinātā “Covid-19” vakcīna.

“FDA apstiprinājums ir pagrieziena punkts, mums turpinot cīnīties ar “Covid-19” pandēmiju,” īpašā preses relīzē ir paziņojusi FDA komisāra pienākumu izpildītāja Dženeta Vudkoka (Janet Woodcock). “Lai arī miljoniem cilvēku jau ir droši saņēmuši “Covid-19” vakcīnas, mēs atzīstam, ka FDA apstiprinājums vakcīnai [vēl dažiem cilvēkiem] tagad varētu sniegt papildu pārliecību vakcinēties.”

ASV prezidents Džo Baidens (Joseph Biden) tūlīt pēc “Comirnaty” vakcīnas reģistrēšanas aicināja pavalstis un uzņēmumus – privāto sektoru – pastiprināt prasību vakcinēties. “Ja jūs esat uzņēmuma vadītājs, bezpeļņas organizācijas vadītājs, štata vai vietējais vadītājs, kurš ir gaidījis pilnīgu FDA apstiprinājumu, lai pieprasītu vakcināciju, es aicinu jūs to darīt tagad, pieprasiet to!” izteicās Baidens. 

Tavs komentārs par rakstu: