• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Barža "Fortuna"Cauruļvadu likšanas barža "Fortuna", lai gan reģistrēta Krievijā, tomēr darbu ir pārtraukusi. Foto no: topwar.ru

ASV sankciju draudu ietekmē norvēģi pārtrauc «Nord Stream 2» sertificēšanu

ASV un vairākas Eiropas valstis mērķtiecīgi bāž sprunguļus riteņos Krievijas-Vācijas gāzesvada “Nord Stream 2” [Ziemeļu straume 2] būvdarbiem, taču, par spīti grūtībām, šis projekts nav apturēts. Tagad norvēģu partneris ir paziņojis, ka “Nord Stream 2” nesaņems atbilstības sertifikātu, kas nepieciešams tā darbības uzsākšanai, ziņoS&P Global” 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Sertifikācijas veicējs – Norvēģijas uzņēmums “Det Norske Veritas” (DNV) – 2. janvārī informēja, ka aptur visus pasākumus “Nord Stream 2”cauruļvadu sistēmas apsekošanai, jo to liedz ASV noteiktās sankcijas. Procedūra netiks atsākta, kamēr šīs sankcijas būs spēkā.

Pēc tam, kad ASV Senātam (Senate) izdevās pārvarēt prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) veto (InfoTOP.lv par to rakstīja krievu valodā šeit), 1. janvārī ASV spēkā stājās Nacionālās aizsardzības pilnvarojuma likums (National Defense Authorization Act, NDAA), kas cita starpā ietver jaunas sankcijas pret “Nord Stream 2”: amerikāņi tās draud piemērot apdrošinātājiem, testēšanas, inspicēšanas un sertifikācijas uzņēmumiem, kas strādā ar “Nord Stream 2 , ja viņi mēneša laikā nepametīs projektu.

DNV ir cauruļvadu “Nord Stream” un “Nord Stream 2 partneris. Kopš 2012. gada uzņēmums veic cauruļvadu sertifikāciju. Pārbaudes tiek veiktas, lai minimizētu projekta riskus cilvēku dzīvībām, īpašumiem un apkārtējai videi.

2020. gada decembra beigās gāzesvada “Nord Stream 2 būvdarbi tika gandrīz pabeigti Vācijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā Baltijas jūrā. Vācijas ūdeņos ir atlicis ieguldīt tikai 2,6 kilometrus garu cauruļvada posmu mazāk nekā 30 metru dziļumā. Darbus veica Krievijā reģistrēta barža “Fortuna”, kura tagad ir pametusi būvdarbu vietu. Iespējams, lai janvāra vidū sāktu cauruļvada guldīšanu Dānijas ekonomiskajā zonā. 

Dānijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā, kur dziļums pārsniedz 30 metru, vēl jāizbūvē vairāk nekā 100 kilometru garš posms. Dānijas jūrniecības pārvalde (Søfartsstyrelsen) publicējusi paziņojumu jūras braucējiem, ka darbi sāksies janvāra vidū.

Paredzēts, ka 1230 kilometru garais cauruļvads nodrošinās Krievijas dabasgāzes piegādi Vācijai līdz 55 miljardiem kubikmetru gadā.

ASV uzskata, ka cauruļvads palielinās ES atkarību no Krievijas gāzes piegādēm, Maskavai nodrošinot politiskās ietekmes sviras, kā arī instrumentu enerģijas piegāžu potenciālai atslēgšanai.

1 Komentāri


 1. Oskars
  2021-01-03

  Te nu bija- neatkarīgie vikingi !

Tavs komentārs par rakstu: