• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pasākums ar Putinu uz ekrānaSakām "Krievija", domājam "Putins". Foto: Moskva News Agency

ASV un ES grasās «paplašināt sankcijas» pret Krieviju

Lai gan eksperti arvien drošāk runā par to, ka ASV un Eiropas Savienības (ES) noteiktās ekonomiskās sankcijas pret Krieviju ne tuvu nav tik efektīvas, kā iecerēts un pat atsevišķos segmentos nāk Krievijai par labu, veicinot tās uzņēmumu attīstību (šeit), ASV un ES ir vienojušās par “sankciju paplašināšanu”.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA un ārvalstu mediju materiālus

Par to ziņo Financial Times”. Savukārt ziņu aģentūra DPA vēsta, ka ES plāno paplašināt “sankcijas pret Krieviju, kas tai piemērotas par agresiju Ukrainā”. Pārstāvji no ES dalībvalstīm principā vienojušies paplašināt sankcijas, kas pašreiz ir spēkā pret Krievijas pilsoņiem un organizācijām, un paredz līdzekļu iesaldēšanu un aizliegumu iebraukt ES teritorijā, ziņu aģentūrai DPA atklājuši avoti ES.

Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins (Павло Клімкін) jau decembrī lūdza ES paplašināt sankcijas. Ministrs ar šādu lūgumu nāca klajā pēc Kerčas krīzes. ES it kā apsolīja, ka veiks incidenta izmeklēšanu, taču praktiski tūlīt nostājās Ukrainas pusē un pieprasīja atbrīvot sagūstītos 24 ukraiņu kara flotes jūrniekus, ko Krievija nogādāja Maskavā, kur viņiem piemērots apcietinājums apsūdzībās par nelegālu robežas šķērsošanu.

Tobrīd ES līderi piekrita līdz 2019. gada vidum pagarināt sankcijas, kas 2014. gadā tika piemērotas Krievijai “par agresiju Ukrainā un Krimas okupāciju”; Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Владимир Путин) jau 2018. jūlijā bija pagarinājis Krievijas ekonomiskās sankcijas pret ES par pusotru gadu – līdz šā gada beigām (šeit).

Lai gan Lielbritānija pēc pusotra mēneša, visdrīzāk, izstāsies no ES, Brisele nespēj rimties arī par mīklaino gadījumu ar krievu-britu dubultaģentu Sergeju Skripaļu (Сергей Скрипаль). Janvārī ES paziņoja, ka piemēros sankcijas četrām personām no Krievijas militārā izlūkdienesta GRU (Главное разведывательное управление, ГРУ) – šīs personas britu policija tur aizdomās par uzbrukumu Skripaļam un viņa meitai Jūlijai (Юлия) pagājušā gada 4. martā Anglijas pilsētā Solsberijā, izmantojot savulaik vēl Padomju Savienībā izstrādātu ķīmisko kaujas vielu, ko Rietumos dēvē par “Novichok”. Kremlis visas apsūdzības kategoriski noraida.

Tavs komentārs par rakstu: