• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ASV prezidents Donalds Tramps un Ķīnas Tautas Republikas vadītājs Sji DziņpiņsASV prezidents Donalds Tramps un Ķīnas Tautas Republikas vadītājs Sji Dziņpiņs: viens no viņiem nervozē. Foto: Artjom Ivanov/TASS/Getty Images

ASV un Ķīnas tirdzniecības kara pirmā kauja noslēgusies. Līdz mieram tālu

23. augustā stājas spēkā ASV muitas tarifi Ķīnas precēm 16 miljardu dolāru apmērā. Šo tarifu “ideoloģiskais piesegums” ir Vašingtonas apsūdzības Pekinai “amerikāņu tehnoloģiju nekaunīgās zādzībās”.

Ar to ir noslēdzas pirmā prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) muitas tarifu paaugstināšanas kārta Ķīnas precēm kopumā 50 miljardu dolāru apmērā. 6. jūlijā jau stājās spēkā tarifi, ar kuriem tika aplikts ķīniešu ražojumu imports 34 miljardu apmērā.

Ķīna atbildi parādā nav palikusi. Pekina ir paziņojusi, ka “stingri iebilst pret šiem tarifiem un tai nav citas iespējas, kā vien turpināt nepieciešamos pretpasākumus”. Reaģējot uz ASV rīcību, Ķīna ceturtdien noteica muitas tarifus jaunai ASV preču grupai arī 16 miljardu dolāru vērtībā, vēršoties pret tādiem tradicionāliem ASV ražojumiem kā “Harley Davidson” motocikli, burbons un apelsīnu sula.

ASV Valsts kases (Department of the Treasury) sekretāra vietnieks starptautiskajos jautājumos Deivids Malpass (David Malpass) 22. un 23. augustā tikās ar Ķīnas tirdzniecības viceministru Vonu Šouveņu (angļu: Wang Shouwen) un finanšu viceministru Ljao Miņu (angļu: Liao Min). Tiesa, pats Tramps ir paziņojis, ka “no šīm sarunām būtisku progresu negaida”.

Tavs komentārs par rakstu: