• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ASV un Krievijas karogi ŠveicēŠveice nezaudē savu augstākā līmeņa starpnieka lomu. Foto: Sean Gallup/Getty Images

ASV un Krievija par drošības garantijām konsultēsies Ženēvā

ASV un Krievijas konsultācijas par drošības garantijām notiks 2022. gada 10. janvārī Šveices pilsētā Ženēvā, atsaucoties uz Krievijas ārlietu ministra vietnieku Sergeju Rjabkovu (Сергей Рябков) ziņo aģentūra ТАSS. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju   

“Tikšanās notiks Ženēvā, 10. janvārī,” Rjabkovs teica, atbildot uz attiecīgu jautājumu. “Tā ir Krievijas un ASV drošības garantiju konsultāciju galvenā diena. Šī diena, mēs ceram, transformēsies sarunās par mūsu piedāvātajiem vienošanās projektiem.”

Krievijas Ārlietu minitrija (Министерство иностранных дел) 17. decembrī ir publicējusi līgumprojektus par drošības garantijām ASV, Krievijai un NATO (North Atlantic Treaty Organization) dalībvalstim. Šos līgumprojektus Krievija 15. decembrī iesniedza ASV valsts sekretāra palīdzei Kārenai Donfrīdai (Karen Donfried). 

Rjabkovs uzskata, ka puses nespēs par visiem jautājumiem vienoties vienas tikšanās laikā. “Dienas laikā panākt vienošanos nav iespējams. Bet mēs nevaram procesu arī novilcināt – jautājums ir ļoti steidzams un ļoti svarīgs,” viņš norāda.

Savukārt Krievijas un NATO konsultācijas notiks Briselē pēc ASV un Krievijas pārstāvju tikšanās Ženēvā. NATO preses dienests informē, ka alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg) Maskavai ir piedāvājis 12. janvārī sasaukt NATO un Krievijas padomes sēdi. Šajā datumā Briselē notiks kārtējā NATO Militārās komitejas sesija dalībvalstu ģenerālo štābu priekšnieku līmenī.   

Tavs komentārs par rakstu: