• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
No kuģa startē ballistiskā raķete"Terrier Orion" starts. U.S. Navy video ekrānšāviņš

ASV un Krievijas militārā sāncensība Eiropā uzņem apgriezienus

Savienoto Valstu karaflote (U.S. Navy) paziņojusi, ka ASV pirmo reizi veikušas Eiropas pretraķešu aizsardzības sistēmas izmēģinājumu, mācību laikā notriecot no Skotijas piekrastes izšautu ballistisko raķeti "Terrier Orion", kas tika izšauta no poligona Hebridu salās Skotijas rietumu piekrastē. Raķeti veiksmīgi notrieca no karakuģa "USS Ross" izšauta pārtvērējraķete "SM-3".

Paziņojumā ASV karaflotes mājaslapā teikts, ka mācību laikā tika pirmo reizi pārtverta ballistiskā raķete Eiropā, pirmo reizi ārpus ASV tika izšauta raķete "SM-3", kā arī gūta pirmā starptautiskās sadarbības pieredze Eiropas pretraķešu aizsardzības sistēmas ietvaros. Topošajā Eiropas pretraķešu aizsardzības sistēmā darbojas četri ASV eskadras mīnu kuģi, kas dislocēti Rotas ostā Spānijas dienvidos.

Par Eiropas pretraķešu aizsardzības sistēmas izveidi NATO dalībvalstis vienojās 2010. gadā. Paredzēts, ka projekts tika pabeigts 2020. gadā un būtiski sistēmas elementi bāzēsies Polijā un Rumānijā.

Krievija un ASV, protams, sākušas attiecīgu politisko teātri: Maskava pauž bažas, ka "Eiropas pretraķešu aizsardzības sistēma, kas ir ASV īstenots militārs projekts, apdraud Krievijas drošību". Savukārt Vašingtona apgalvo, ka tas vērsts pret tādām valstīm kā Irāna un "nekādus draudus Krievijai nerada".

Tavs komentārs par rakstu: