• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Santaklāras koris.Santaklāras koris. Publicitātes foto

ASV un Lielbritānijas kori Rīgā

Jūlija sākumā trijos koncertos Rīgas Svētā Jāņa baznīcu un Rīgas Latviešu biedrības namu pieskandēs ASV un Lielbritānijas koru balsis, kā arī zvanu ansamblis, simfoniskais orķestris un ērģeles.

Sestdien, 6. jūlijā, plkst. 18.00 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā (Skārņu ielā 24) koncertā Panis angelicus/Eņģeļu maize muzicēs ASV Virdžīnijas štata Aleksandrijas pilsētas Vestminsteras prezbiterāņu baznīcas koris. Kora mākslinieciskais vadītājs ir pieredzējušais mūziķis un pedagogs Dr. Roberts Benjamins Hačenss (Robert Benjamin Hutchens), kurš kopā ar mūziķiem guvis daudzas galvenās mūzikas balvas gan ASV, gan starptautiskā līmenī. Interesanta sadarbība jau daudzus gadus kori vieno arī ar Vestminsteras zvanu ansambli, kura spēli varēs dzirdēt arī koncertā Rīgā. Tajā skanēs gan prezbiterāņu baznīcai raksturīgo spiričuelu apdares, gan visdažādāko laikmetu sakrālie kordarbi. Koncerta nosaukumam izvēlēto opusu “Panis angelicus” komponējis Tomass Pavlečko (Thomas Pavlechko) – daudzpusīgs mūziķis no slovāku un ukraiņu cilmes ģimenes. Pie ērģelēm būs Dr. Luīza Kreiga Vilsone (Dr. Louise Craig Wilson). Koncertā piedalīsies arī jauktais kamerkoris no Ikšķiles diriģenta Jura Kļaviņa vadībā.

Svētdien, 7. jūlijā, plkst. 18.00 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā uz koncertu Lux aeterna/Mūžīgā gaisma aicina jaunie mūziķi no Lielbritānijas – trīs dažādu mūzikas kolektīvu pārstāvji no pazīstamās Okemas skolas (Oakham School). Kamerkoris, kapelas koris un skolas simfoniskais orķestris koncerta programmā metīs vēstures loku no Pērsela (Henry Purcell, 1659-1695), Baha (Johann Sebastian Bach, 1685-1750) un Hendeļa (Georg Friederich Händel, 1685-1759) caur romantisma dārgumiem (Šūberts (Franz Peter Schubert, 1797-1828), Mendelsons-Bartoldi (Felix Mendelssohn Bartholdy, 1809-1847), Brāmss (Johannes Brahms, 1833-1897)) līdz pat šodienas mūzikai. Ciemakukulī vesta arī latviešu mūzika – Riharda Dubras “Ave Maria I”, Ērika Ešenvalda “Only in Sleep” („Tikai miegā”) un “Lux aeterna”, kā arī Pētera Vaska “Klusuma auglis”. Koncertā piedalīsies arī ērģelnieks Herijs Žaks (Harry Jacque).

Otrdien, 9. jūlijā, plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības (Merķeļa ielā 13) Baltajā zālē koncertā Mēs esam/We are dziedās jauktaiskoris Santa Clara Chorale no Kalifornijas pilsētas Santaklāras universitātes. Šis kolektīvs, kura nosaukums tulkojumā ir Svētās Klāras koris, ir viens no pasaules līmeņa amatierkoriem, kas koncertsezonas laikā regulāri sadarbojas ar orķestriem, bet vasarās ierasti apceļo pasauli. Santa Clara Chorale sava mākslinieciskā vadītāja Dr. Skota Hen-Veira (Dr. Scott Hahn-Weir) allaž dzīvajā, muzikāli elpojošajā un atdevīgajā sniegumā demonstrēs daudzveidīgu un šķietami savā ziņā  pat izklaidējošu programmu, bet cauri visam vīsies īsta garīguma stīga, ieskanoties arī mūsu reģiona mūzikai.

Visos koncertos ieeja par ziedojumiem!

Tavs komentārs par rakstu: