• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Juris RadzevičsJuris Radzevičs ir atļāvies nepareizi runāt. Publicitātes foto: krusttevs.com

Atā, Radzevič! Lai dzīvo Pūces partija!

Necik ilgi nebija jāgaidā – un re! Rīgas domes (RD) pagaidu administrācija ņēmusi rokās slotu un atbrīvojas no atlaistās pašvaldības „atslēgas figūrām”. Nu ir kritusi galvaspilsētas izpildvaras galva – pagaidu padomes vadītājs Edvīns Balševics no amata atstādinājis pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču, kurš amatā atradās kopš 2009. gada un pašlaik pārstāv pēdējā mēra Oļega Burova partiju „Gods kalpot Rīgai”.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Varenākais no „trim vīriem” apgalvo, ka Radzevičs esot atstādināts no amata „uz laiku, kamēr notiks izpilddirektora darba pārkāpuma izvērtējums”.

Radzeviča atstādināšanas iemesls esot „bezatbildīgs darbs ārkārtējas situācijas laikā”, veicot Rīgas pilsētas izpilddirektora un Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību kapitāldaļu turētāja pienākumus: ārkārtējās situācijas laikā Radzevičs neesot pienācīgi pildījis RD Rīgas sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas lēmumus. Viens no atstādināšanas iemesliem esot Radzeviča kā SIA „Rīgas satiksme” kapitāldaļu turētāja lēmums par sabiedriskā transporta reisu samazināšanu „Covid-19” epidēmijas laikā.

Ja tas tā, tad varētu teikt, ka pelnīti, jo tādā veidā Radzevičs ir pielicis roku cilvēku drūzmai atsevišķās sabiedriskā transporta pieturās. Tomēr ir zināmas šaubas par atstādināšanas procedūru: Radzevičs apgalvo (un nav iemesla viņam neticēt), ka līdz šim triumvirāts viņam neesot izteicis nevienu pārmetumu ne par izpilddirektora, ne arī kapitāldaļu turētāja pienākumu nekvalitatīvu pildīšanu.

Turklāt uzkrītoši ir tas, ka, pirmkārt, citas amatpersonas arī par smagākiem pārkāpumiem (vai, kā Radzeviča gadījumā, drīzāk – kļūdām) joprojām savos amatos sēž kā piepes.

Otrkārt, izpilddirektora pienākumus tagad pildīs Iveta Zalpētere, kurai ir „plaša pieredze kapitālsabiedrību uzraudzībā un pārstāvībā”. Zalpētere iepriekš ir bijusi gan Privatizācijas aģentūras vadītāja, gan padomes priekšsēdētāja AS „Ventas osta”, valsts sekretāre kādreizējā Bērnu un ģimenes lietu ministrijā, gan valsts sekretāre Tieslietu ministrijā. Un, jā, kas šajā gadījumā svarīgākais, šī kundze pēdējās pašvaldību vēlēšanās (tiesa, nesekmīgi) startēja uz RD no partiju apvienības „Attīstībai/Par!” – tās pašas, kuras biedrs ir arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Treškārt, bijušais izglītības un zinātns ministrs Radzevičs vienkārši pieder „neīstajam aprindām” un ir atļāvies „plātīt muti” valdošajai koalīcijai nepatīkamā frekvencē – piemēram, vēl 2017. gadā ir skarbi kritizējis (šeit) Kārļa Šadurska sākto un Ilgas Šuplinskas turpināto „izglītības reformu”. Un tas ir grēks, ko Latvijas isteblišments nemēdz tā vienkārši piedot un aizmirst. 

Tavs komentārs par rakstu: