• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Imigranti pie robežposteņa LielbritānijāImigranti pie ES robežas. Foto: economist.uk

Atbildību par «saviem» 9000 bēgļu valdība noveļ uz Saeimas pleciem

Eiropas Padome ir apstiprinājusi, ka Eiropas Savienības dalībvalstis, kuras piedalās migrantu uzņemšanas shēmā, saņems 6 000 eiro par katru uzņemto imigrantu. Tādā kārtā Laimdotas Straujumas meli par Latvijā uzņemamo nelegālo imigrantu daudzumu jau no sākta gala ir bijuši bezkaunības sabiedrisko attiecību kampaņas sastāvdaļa, jo ir pilnīgi skaidrs, ka Latvijai piešķirtie 56 miljoni eiro atbilst kompensācijai par vairāk nekā 9000 imigrantiem.  

Taču nepopulārā Straujumas valdība par savu zaudēto “seju” ir nolēmusi cīnīties līdz galam, pašas savārīto migrantu problēmu noveļot uz nevarīgās un drīzāk butaforiskās Saeimas pleciem: valdošā koalīcija nolēmusi, ka, turpmāk par imigrantu uzņemšanu atbildēs parlaments –  grozījumos Patvēruma likumā nosakot, ka Saeima turpmāk pieņems lēmumus visos jautājumos, kas attiecas uz bēgļu un patvēruma meklētāju pārvietošanu uz Latviju no citām dalībvalstīm vai no trešajām valstīm, kā arī jautājumos, kas ar tiem tieši vai netieši saistīti.

Ironiski, ka likumā paredzēts noteikt, ka Ministru kabinets ir tiesīgs pieņemt lēmumus par šiem jautājumiem “tikai tajā apjomā, kādā to ir deleģējusi Saeima”.

Vēl gan attiecīgais likumprojekts jāizskata Saeimas komisijās, taču koalīcija to ir pieņēmusi, un Latvijā tas nozīmē, ka parlamenta akcepts ir tikai formalitāte. Zīmīgi, ka likumprojektu ir ierosinājusi partija, kuras loma imigrantu krīzē ir visķēmīgākā – tā saucamā Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK.

Tavs komentārs par rakstu: