• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Liepājas lidostas ēkaLiepājas lidostas ēkā varēs uzturēties tikai pasažieri un tikai sejas maskās. Foto no: liepajniekiem.lv

Atjauno aviosatiksmi starp Liepāju un Rīgu

No 13. jūlija lidsabiedrība “airBaltic” atjauno regulārus lidojumus starp Rīgu un Liepāju. Vasaras sezonā tie paredzēti četras reizes nedēļā ar “Airbus A220-300” tipa lidmašīnu, kurā ir 145 sēdvietas. Pasažieriem lidmašīnā un Liepājas lidostā būs jālieto sejas maskas.  

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Covid-19” panikas  dēļ regulāro avioreisu skaits maršrutā Rīga – Liepāja – Rīga tika krietni samazināts jau martā, un kādu laiku tos pārtrauca pavisam. Tomēr, pakāpeniski atjaunojot lidojumus uz ārvalstu pilsētām, izlemts no 13. jūlija atsākt regulārus pasažieru pārvadājumus arī Latvijā vienīgajā iekšzemes reisā. 

Pirms gada “airBaltic” no Rīgas uz Liepāju veica piecus lidojumus nedēļā. Bija plānots šajā vasaras sezonā reisus veikt sešas reizes nedēļā, tomēr planus izjauca kovidpanika.

Pagaidām paredzēti četri reisi nedēļā. Tos veiks “Airbus A220 300” tipa lidmašīna ar 145 sēdvietām. Agrāk uz Liepāju lidoja krietni mazākas ietilpības lidmašīnas, taču, atjaunojot savu floti, aviokompānija izlēmusi tās vairs neizmantot. Aviokompānija šo uzskata par rentablu, norādot, ka kopš 2017. gada aprīļa, kad tas tika uzsākts, tajā pārvadāti vairāk nekā 30 tūkstoši pasažieru, no kuriem lielākā daļa tajā pašā dienā lidoja tālāk uz ārvalstīm. Pašlaik “airBaltic” prognozē, ka reisa vidējais piepildījums varētu būt apmēram 30-40 cilvēku. Populārākie galamērķi, caur kuriem pasažieri no Liepājas dodas tālāk, ir Skandināvija – piemēram, Stokholma, Billunda, Kopenhāgena un Oslo, kā arī Rietumeiropa, Krievija un Ukraina.

Liepājas lidostā informē, ka, lai ierobežotu “Covid-19” izplatību, lidostas ēkā tiks ielaisti tikai pasažieri, bet pavadītājiem un sagaidītājiem jāpaliek ārpusē. Tāpat ikvienam pasažierim, gan atrodoties lidostas terminālī, gan lidmašīnā, obligāti jālieto sejas maska.

Tavs komentārs par rakstu: