• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Džims Jons Kims un Kristalina Georgijeva-KinovaDžims Jons Kims un Kristalina Georgijeva-Kinova. Foto: Flickr

Atkāpies Pasaules bankas prezidents

Pasaules Bankas (The World Bank) prezidents Džims Jons Kims (Jim Yong Kim) ir paziņojis, ka viņš 1. februārī, vairāk nekā trīs gadus pirms paredzētajām sava amata termiņa beigām, atkāpsies no amata.

"Bija liels gods kalpot par šīs ievērojamās institūcijas prezidentu, kura ir pilna ar aizrautīgiem cilvēkiem, kas ir uzticīgi misijai izbeigt galēju nabadzību mūsu dzīves laikā," teikts 59 gadus vecā Kima paziņojumā. Pasaules Banka Kima vadībā izvirzīja mērķi izskaust galēju nabadzību līdz 2030. gadam un pastiprināja finansējumu šim mērķim.

Domājams, ka šis lēmums nodrošinās ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) izšķirošu ietekmi uz Pasaules bankas nākamo vadību – šīs institūcijas darbībā piedalās vai to atbalsta 189 pasaules valstis, tomēr tradicionāli par tās prezidentu kļūst ASV pilsonis, jo Savienotās Valstis ir Pasaules bankas lielākais akcionārs.  Kimu Pasaules Bankas prezidenta amatam izvirzīja iepriekšējais ASV prezidents Baraks Obama (Barack Obama).

Kims, kurš Pasaules Banku vadīja kopš 2012. gada, 2017. gadā tika pārvēlēts amatā uz otru piecu gadu termiņu. Banka paziņoja, ka pēc aiziešanas no tās viņš pievienosies kādam uzņēmumam, kas fokusējas uz investīcijām attīstības valstīs, tomēr uz kādu, netiek precizēts.

Kims arī atgriezīsies viņa dibinātās bezpeļņas organizācijas "Partners In Health" valdē.

Pēc Kima aiziešanas Pasaules Bankas prezidenta pienākumus pildīs tās izpilddirektore, bulgāriete Kristalina Georgijeva-Kinova (Кристалина Георгиева-Кинова), kura pašlaik ieņem arī Eiropas Savienības budžeta un cilvēkresursu komisāres amatu.

Tavs komentārs par rakstu: