• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Emanuels Makrons un Eduārs FilipsEmanuels Makrons (pirms no labās) Eduāram Filipam (priekšplānā pa kreisi): "Tālāk mums nebūs pa ceļam!" Foto: Philippe Wojazer/sudouest.fr

Atkāpjas Francijas premjerministrs

Atšķirībā no Latvijas Francija ir pusprezidentāra republika, un valdības vadītājs nevis nosaka visus svarīgākos jautājumus, bet gan ir tikai prezidenta labā roka. Tāpēc premjerminstra Eduāra Filipa (Édouard Charles Philippe) iesniegtais demisijas raksts diezin vai ko mainīs Francijas politikā.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) demisiju ir pieņēmis un par Filipa pēcteci izraudzījies Žanu Kasteksu (Jean Castex). Tomēr līdz jaunas valdības apstiprināšanai Filips turpinās pildīt premjerministra pienākumus.    

Sabiedrībā mēreni populārā Filipa demisija (jaunākā sabiedriskās domas aptauja uzrāda, ka viņu atbalsta 55% Francijas pilsoņu) nav uzskatāma par negaidītu: Makrons jau iepriekš bija paziņojis, ka viņam esot nepieciešama jauna komanda, kas palīdzētu viņam izpildīt izvirzītos uzdevumus pēdējos divos prezidentūras gados, ziņo Francijas TV2. 

Valdības maiņa ir saistīta arī ar 28. jūnijā notikušajām Francijas pašvaldību vēlēšanām, kurās fiksēta rekordzema vēlētāju aktivitāte, bet lielus panākumus guvuši zaļie. Turpretim  Makrona dibinātā partija “La République En Marche!“ [Uz priekšu, Republika!] šajās vēlēšanās faktiski izgāzās.

Tavs komentārs par rakstu: