• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola

Atklās pirmo publiski pieejamo defibrilatoru cilvēka dzīvības glābšanai pēkšņas sirds apstāšanās gadījumos

LETA

Šodien tirdzniecības centrā "Galleria Riga" plkst.12 tiks atklāts pirmais publiski pieejamais automātiskais ārējais defibrilators cilvēka dzīvības glābšanai pēkšņas sirds apstāšanās gadījumos, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

"Galleria Riga" vadība pati atsaukusies kampaņas aicinājumam, nodrošinājusi aprīkojuma iegādi, kā arī personāla apmācību tā lietošanā.

Līdz ar šī palīdzības punkta atklāšanu, tiks sākta kampaņa, aicinot arī citās sabiedriskās iestādēs un ēkās, kur ikdienā koncentrējas liels cilvēku skaits un kur pastāv paaugstināts stresa līmenis, tādējādi arī augsts pēkšņas sirds apstāšanās risks, izvietot maksimāli vienkāršus un drošus automātiskos ārējos defibrilatorus, ar ko sniegt palīdzību, līdz ierodas mediķi.

Kampaņu organizē NMPD, Veselības ministrija un Latvijas Kardiologu biedrība. Līdzīgas iniciatīvas ir ieviestas arī citviet pasaulē, stāsta Bukša. Šādu programmu pirms 20 gadiem uzsāka īstenot ASV, un pakāpeniski šo praksi pārņēma arī Eiropas valstis, izvietojot ārējos defibrilatorus lidostās, lielās dzelzceļa stacijās un autoostās, tirdzniecības centros, sporta un atpūtas kompleksos un citās sabiedriskās vietās.

Pirmo šādu vietu Latvijā šodien atklās veselības ministre Ingrīda Circene (V), Latvijas Kardiologu biedrības sekretārs Vilnis Dzērve un valdes loceklis Oskars Kalējs, "Galleria Riga" vadītājs Māris Āboltiņš un NMPD direktors Armands Ploriņš.

 

Tavs komentārs par rakstu: