• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Auto uz šosejasNo Tallinas uz Rīgu! Foto: Thumbnail

Atmostas Baltija? Protestā pret nodokļu politiku igauņi dodas uz Latviju

Nākamā gada 24. februārī – Igaunijas Republikas dibināšanas gadadienā – simtiem igauņu demonstratīvi dosies uz Latviju, vēsta kaimiņvalsts "Delfi". Mēs te, Latvijā esam iedomājušies, ka igauņi pa kluso sasnieguši Lejputrijas stāvokli, bet realitāte ir skarba: arī mūsu ziemeļu kaimiņi nav apmierināti ar savas valsts pārvaldību.

Simtiem igauņu organizētā autokolonnā braukšot Latvijas virzienā – tieši šāda demonstratīva akcija ieplānota Igaunijā, kur apmēram 1400 cilvēku jau pauduši piekrišanu tajā piedalīties.

Igaunijas “Facebook” lielu atsaucību guvis uzsaukums "Kõik koos Lätti!" – jeb “Kopā uz Latviju!”, atsaucoties uz radio EER, ziņo arī citi kaimiņvalsts mediji.

Iniciatīvas autors ir Tāvi Lepiks (Taavi Leppik). Viņš EER stāsta, ka sākotnēji domājis sapulcināt tikai ap 100 aktīvistu, taču tad izbraukt gribētāju skaits jau sasniedzis 500, un pēc virālā vēstījuma feisbukā – jau 1400 cilvēku.

Lepiks stāsta, ka šā pasākuma mērķis ir parādīt Igaunijas likumdevējiem iedzīvotāju attieksmi pret pašreizējo valsts nodokļu politiku. Lielākoties protests nozīmē neapmierinātību ar akcīzes nodokļa celšanu alkoholam un degvielai. Viņš arī atzina, ka pagaidām no uzņēmējiem nav dzirdējis vēlmi prombraukšanas akciju finansēt, taču naudas palīdzību piedāvājuši brīvprātīgie no Pērnavas, Tallinas un Sāremā.

Tavs komentārs par rakstu: