• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
NMPD automašīnas"Ātrie" gatavi startēt. Foto: LETA

«Ātrie» formāli pārtrauc ārkārtas medicīnisko situāciju, bet neatceļ «krīzes pasākumus»

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) patlaban ir apturēta darbinieku "masveida aizplūšana", apgalvo NMPD Rīgas reģionālā centra vadītāja vietniece Raita Krišjāne, tāpēc NMPD pārtraucis 9. novembrī Rīgas reģionālajā centrā izsludināto ārkārtas medicīnisko situāciju.

Krišjāne gan atzīst, ka dienestā joprojām ir daudz vakantu darba vietu, tomēr, pateicoties lēmumam atļaut mediķiem strādāt vairāk virsstundu, nekā to pieļauj Darba likums, vakanto vietu skaitu izdevies samazināt no 306 līdz 85 vietām.

Arī dienesta direktore Liene Cipule norāda, ka divu mēnešu laikā būtiski uzlabojies brigāžu nodrošinājums Rīgas reģionā, turklāt ar dažādiem risinājumiem un veiktajiem pasākumiem stabilizēta operatīvā situācija Rīgā.

Tomēr, kaut arī patlaban situācija uzlabojusies, Cipule informē, ka risinājumi, kas tika izmantoti ārkārtas medicīniskās situācijas laikā, tostarp izsaukumu šķirošana pēc to prioritātes, kļūs par dienesta ikdienas pasākumiem, ņemot vērā, ka cilvēkresursu trūkums dienestā joprojām ir aktuāls. bez šaubām, neviens negrasās atcelt arī jauno NMPD cenrādi par "ātro" "nepamatotu" izsaukšanu. Tā ka elementāras medicīniskās zināšanas turpmāk būs vajadzīgas visiem, kas grasās izsaukt "ātro palīdzību". Pretējā gadījumā var izrādīties, ka par NMPD pakalpojumiem jāmaksā.  

Tavs komentārs par rakstu: