• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Augulis, Kučinskis un Reizniece-Ozola apspriežasSatiksmes ministrs Uldis Augulis (no kreisās), Ministru prezidents Māris Kučinskis un Dana Reizniece-Ozola štuko, kur likt "atrastos" 50 miljonus. Foto: Edijs Pālens/LETA

Atrod «liekus» 50 miljonus eiro, ko ministrijas «ieslēpušas» budžetā

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola ar lepnumu paziņojusi, ka, veicot ministriju budžetu auditus, Finanšu ministrija esot “atradusi” liekus 50 miljonus eiro.

Ministrijas šo naudu varēšot izmantot “savām nākamā gada prioritātēm”, steidz piebilst Reizniece-Ozola, izvairoties pat uzdot loģisku jautājumu: kā pēc tik baisa valsts budžeta “griešanas” un “samazināšanas” (Valda Dombrovska laikos teiktu: konsolidācijas) procesa, kad galu galā 40% tika pielikti militārajiem izdevumiem, pārējās jomas – pirmām kārtām veselības aprūpi un izglītību un zinātni – atstājot smagos “jaņos”, ministrijas vispār varēja pamanīties “iemānīt” budžetā naudu, bez kuras, kā izrādās, tās brīnišķīgi varēja iztikt?

Reizniece-Ozola skaidro, ka pērn mehāniski pārskatot ministriju budžeti esot tikai “mehāniski pārskatīti”, rezultātā samazinot tos par 3% un iegūstot 12 miljoni eiro. Šogad auditi bijuši darbietilpīgāki un līdz ar to arī rezultāts esot “labāks”. Nauda ministriju budžetos “atrasta” dažādās pozīcijās, tostarp, ņemot vērā, ka enerģijas cenas kritušās, tāpat novērstas funkciju dublēšanās. Pēc ministres teiktā, viena no lielākajām summām atrasta Izglītības un zinātnes ministrijā. Turklāt patlaban darbs vēl turpinoties, piemēram, tiekot pārskatīts Veselības ministrijas budžets. Ministre gan uzskata, ka “iekšējās rezervēs Veselības ministrijā nav pietiekami resursi savu prioritāšu finansēšanai”.

InfoTOP.lv uzskata, ka “atrastie” 50 miljoni vēlreiz apliecina: sabiedrība saviem politiķiem var uzticēties vēl mazāk nekā līdz šim tika uzskatīts. Pirmkārt, tā parāda, cik ļoti “profesionāli” un “atbildīgi” tiek “tamborēts” valsts budžets. Otrkārt, “atrastās” naudas pietiktu, piemēram, medicīniskās palīdzības pieejamības uzlabošanai vismaz līdz Āfrikas džungļu līmenim. Vienkāršāk sakot, varētu daļēji apturēt tautas pāragru izmiršanu. Taču acīmredzot tā valdībai nav prioritāte, tāpēc finanšu ministre ļaus “piepampušajām” ministrijām šo naudu izmantot “savām (t.i., ministriju – nevis sabiedrības!) nākamā gada prioritātēm”. Piemēram, algu paaugstināšanai ministriju darbiniekiem – atbilstoši Ministru prezidenta Māra Kučinska norādījumiem.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: