Haralds SilovsHaralds Silovs distancē. Foto: Reuters/Scanpix

Ātrslidotājs Silovs Phjončhanā paliek pirmais aiz pjedestāla

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs ir izcīnījis ceturto vietu Phjončhanas olimpisko spēļu 1500 metru distancē. Tas pagaidām ir Latvijas sportista labākais rezultāts šajā Olimpiādē.

Silovs ir sasniedzis savas olimpiskās karjeras augstāko rezultātu, finišējot pēc minūtes un 45,25 sekundēm. No bronzas godalgas Silovs atpalika 0,32 sekundes.

Venā slidojumā ar Silovu startēja Dienvidkorejas sportists Kims Minsoks (angļu: Kim Min-seok), kurš izcīnīja bronzas medaļu. Pirmās divas vietas nīderlandiešiem. Par čempionu kļuva Kjelds Nuiss (Kjeld Nuis), bet sudrabs Patrikam Rostam (Patrick Roest).

Latvijas kamaniņu braucējām otrā sacīkšu diena aizritēja ar mainīgiem panākumiem. Ulla Zirne pēc cerīgās 8. vietas pēc pirmajiem diviem braucieniem četru braucienu summā noslīdēja uz 12.vietu, turpretim Elīza Cauce spēja pacelties no 21. uz 16. pozīciju. Kendija Aparjode, kura pirmdien pirmajā braucienā krita, ceturtajā braucienā nepiedalījās (tam kvalificējās tikai pirmās 20) un sacensības noslēdza 23. pozīcijā.

Par čempioni otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas kļuva vāciete Natālija Gaizenbergere (Natalie Geisenberger), kura četru braucienu summā 0,367 sekundēm apsteidza tautieti Dajanu Aitbergeri (Dajana Eitberger), bet bronzu saņēma kanādiete Aleksa Guga (Alex Gough).

Latvijas kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks ieņēma 26. vietu Alpu kombinācijas sacensībās, kas apvieno nobraucienu un slalomu. Zvejnieks pēc nobrauciena ieņēma dalītu 51. vietu, bet slalomā sasniedza 14. ātrāko laiku un summā pacēlās uz 26. vietu.