• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats pustukšajā "Maxima" lielveikalā Lietuvā"Pārpildīts" lielveikals Lietuvā pēc aizlieguma tos apmeklēt "nesertificētiem" cilvēkiem. Foto: Maxima

Atšķirībā no krodziniekiem, tirgotāji cenšas aizstāvēt savus pircējus

Nešaubos, ka tirgotājus virza izteikti savtīgas intereses – ar bažām šķielēdami Lietuvas virzienā, viņi nevēlas pazaudēt savus pircējus. Tomēr tirgotāji rīkojas radikāli atšķirīgi no krodziniekiem – viesnīcu un restorānu sektora, kurš nav pat iepīkstējies, ka cilvēku segregācija pēc medicīnisku manipulāciju pazīmes nav pieņemama, un turpina ciest smagus zaudējumus.

Dzintars Zaļūksnis

Gan maz ticams, ka valdība uzklausīs Nekustamā īpašuma attīstītāju aliansi (NĪAA), kura aicina nesteigties apstiprināt “pasākumus “Covid-19” ierobežošanai”, viens no kuriem paredz – līdzīgi kā to jau izdarījis Ingrīdas Šimonītes (Ingrida Šimonytė) režīms Lietuvā,– aizliegumu apmeklēt tirdzniecības centrus un lielveikalus cilvēkiem bez sadarbspējīga (joprojām sajūsminos par tik ietilpīgu un tajā pašā laikā tukšu eifēmismu!) sertifikāta, kas apliecina, ka konkrētais indivīds pieder augstākajai kastai – ir vakcinējies pret “Covid-19” vai vismaz pēdējā pusgada laikā pārslimojis šo sērgu (tas mūsu gudri un ar stingru roku pārvaldītajā banānvalstiņā skaitās vienīgais attaisnojošais iemesls atteikumam potēties).

Tātad Krišjāņa A.Kariņa valdība ir pieteikusi savu nodomu šādu aizliegumu ieviest – neoficiāli tiek runāts par 11. vai 12. oktobri. Vēl notiek diskusija par to, vai iepirkties lielās tirdzniecības vietās atļaus arī puslojāliem pilsoņiem, kuri, piederēdami zemākajai, nepotēto kastai, mīļa miera labad būs par savu naudiņu veikuši 48 stundas derīgu kovidtestu.

Saprazdama, ka tas lieltirgotājiem un tirdzniecības centru īpašniekiem nozīmēs naudas plūsmas apsīkšanu –, jo gudrākie cilvēki sapratīs, kā mainīt iepirkšanās paradumus, lai apgādātu sevi un savu ģimeni, apejot aizliegtos lielveikalus, NĪAA atklāti iebilst valdības plāniem.

Visai ticams, ka arī pēc aizlieguma atcelšanas citādu iepirkšanos iemēģinājušie patērētāji nesteigsies atgriezties lielveikalu apskāvienos, tāpēc uztraukumam ir dubults pamats. Un NĪAA lūdz "neatkārtot Lietuvas kļūdas un nedalīt cilvēkus vakcinētajos un nevakcinētajos”. BET! Lai lietuviešu kļūdas neatkārtotu, valdībai ir jārevidē visa līdzšinējā kovidpolitika, tostarp jāatzīst, ka bieži vien ir spēcīgi šauts pār strīpu. Diezin vai K.A.Kariņa lidojošā sile tā rīkosies –, pat ja nekustamo īpašumu attīstītāji turēsies pie saviem draudiem un tiesāsies, apstrīdot konkurences ierobežošanu. Jo sabiedrība taču bez valdības nezinās, kā pasargāties no baisās sērgas!       

Tavs komentārs par rakstu: