• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Smaidoši jauniešiVidusskolu šāgada absolventi krituši par upuriem koronavīrusam. Ilustratīvs foto no: rezekneszinas.lv

Augstskolas gaida «jaunus vecus» studētgribētājus

Sākusies elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām Latvijas 12 augstākās izglītības iestādēs un to filiālēs. Šā gada vidusskolu absolventi gan pieteikties vēl nevar – viņi nav saņēmuši atestātu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Studētgribētājus gaida Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Banku augstskolā, RISEBA, Daugavpils Universitātē, Ekonomikas un kultūras augstskolā, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Liepājas Universitātē, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, Ventspils Augstskolā un Vidzemes Augstskolā. 

Lielākās izmaiņas nākamgad gaidāmas Liepājas Universitātē, kas apvienosies ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Daugavpils Universitāti.

Pieteikšanās norit elektroniski vienotajā valsts un pašvaldību portālā Latvija.lv. Taču, kā jau katru gadu, apstiprināt savu pieteikumi studētgribētājiem jāierodas klātienē. Augstskolu piedāvājumi un detalizēta informācija apkopota Nacionālajā izglītības iespēju datubāzē niid.lv, bet Izglītības ministrija pirms studiju virzienu izvēles iesaka topošajiem studentiem iepazīties ar absolventu monitoringa datiem par pieprasītākajām un mazāk pieprasītajām profesijām.

Tiesa, šogad reflektantu rīcību koriģē kovidpanika: vidusskolu absolventi vēl nav saņēmuši atestātus, tāpēc viņi var izvēlēties augstākās izglītības iestādes, salikt prioritātes, izpētīt piedāvājumu, bet nevar apstiprināt pieteikumu.   

Tavs komentārs par rakstu: