• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Novāks DžokovičsNepotētais Novāks Džokovičs nedrīkstēja pat piedalīties tiesas sēdē. Foto: Getty Images

Austrālijas tiesa atjauno Džokoviča vīzu, politiķi draud to atkal anulēt

Austrālijas tiesa ir atjaunojusi vīzu Profesionālo tenisistu asociācijas (Association of Tennis Professionals, ATP) ranga pirmajai raketei serbam Novākam Džokovičam (Новак Ђоковић), kurš ieradies Austrālijā, lai piedalītos Austrālijas atklātajā čempionātā (Australian Open). Tomēr šīs valsts politiķi ar to nav mierā, un draud vīzu atkal anulēt, ziņo laikraksts The Age.   

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Džokoviča vīzu aizvadītajā nedēļā anulēja Austrālijas robežsardze Melburnas lidostā, kur pret “Covid-19” nevakcinētais tenisists ieradās uz sezonas pirmo “Grand Slam” turnīru. 

10. janvārī ar tiesneša Entonija Kellija (Anthony Kelly) nolēmumu Austrālijas valdībai pusstundas laikā bija jāatbrīvo Džokovičs no izolācijas karantīnas viesnīcā. Austrālijas valdībai uzlikts par pienākumu segt Džokovičam tiesāšanās izdevumus.

Taču Džokoviča nedienas vēl nav beigušās: Austrālijas valdību procesā pārstāvējušais jurists Kristofers Trens (Christopher Tran) pēc tiesas lēmuma paziņoja, ka imigrācijas un pilsonības ministrs Alekss Hoks (Alex Hawke) izvērtēs iespēju Džokovičam vīzu atcelt ar personisku lēmumu. 

Ja politiķis 34 gadus vecā Serbijas tenisista vīzu atkārtoti anulēs, deviņkārtējam Austrālijas čempionam tomēr draudēs izraidīšana, liedzot viņam ne tikai piedalīties “Australian Open”, kas sākas 17. janvārī, bet arī tuvāko piecu gadu laikā ierasties Austrālijā.

Tavs komentārs par rakstu: