• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Bēgļi- pārsvarā sievietes un bērniBēgļi Austrijā. Foto: unhcr.org

Austrija kļūst skarba un sāk šķirot migrantus

Sakarā ar to, ka arvien vairāk ir tādu imigrantu, kurus Vācija sūta atpakaļ uz Austriju un kuru galamērķis bijusi Skandināvija vai kāda cita Eiropas valsts, Austrijas iekšlietu ministre Johanna Mikla-Laitnere (Johanna Mikl-Leitner) ir paziņojusi, ka Austrija plāno uz savām robežām atraidīt imigrantus, kuri nedodas uz Vāciju. Bēgļi, kas plāno doties cauri Austrijai uz kādu citu valsti, izņemot Vāciju, uz Austrijas dienvidu robežas ar Slovēniju tiks apturēti, skaidro ministre. Austrija kopš decembra beigām uz Slovēnijas robežas jau liegusi iekļūt valstī 2568 imigrantiem. Katru dienu Austrijā ierodas no 200 līdz 300 Vācijas atraidītu imigrantu.

Savukārt kanclers Verners Faimans (Werner Faymann) ir izteicies vēl skarbāk: Austrija ir gatava ierobežot Šengenas līguma darbību un ievieš pastiprinātu pārbaudi visiem, kas iebrauc šajā valstī.  Tādā kārtā, precizē Faimans, Šengenas noteikumi “īslaicīgi zaudē spēku”.

Visi imigranti, kuriem nav piešķirts bēgļa statuss un kuri šādu statusu nav pieprasījuši, turpmāk no Austrijas tiks izraidīti.

Virkne Eiropas valstu – tostarp Norvēģija, Šveice, Dānija – jau ir atjaunojušas robežkontroli, lai ierobežotu nelegālo imigrantu plūsmu. Atbilstoši ES robežapsardzes aģentūras “Frontex” datiem 2015. gadā Eiropas Savienībā ir ieradušies kopumā 1,2 miljoni migrantu.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: