• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Haincs Kristians Štrahe un Sebastjans KurcsNo kreisās: Haincs Kristians Štrahe un Sebastjans Kurcs. Foto: Reuters

Austrijas politika pagriežas ar seju pret sabiedrību, ar muguru pret imigrantiem

Austrijas konservatīvā Tautas partija (Österreichische Volkspartei, ÖVP) un labējā Brīvības partija (Freiheitliche Partei Österreichs, FPÖ) ir informējušas valsts prezidentu Aleksandru Van der Bellenu (Alexander Van der Bellen) par jauno koalīcijas līgumu valdības izveidošanai.

31 gadu vecais ÖVP līderis Sebastjans Kurcs (Sebastian Kurz) kļūs par Austrijas kancleru un jaunāko valdības vadītāju Eiropā, bet FPÖ līderis Haincs Kristians Štrahe (Heinz-Christian Strache) ieņems vicekanclera amatu. Mediji ziņo, ka FPÖ jaunajā valdībā ieguvusi arī iekšlietu un aizsardzības ministru amatus.

Ņemot vērā to, ka abas koalīcijas partijas ir eiroskeptiskas, tagad Austrijai ir iespēja pilnīgi atklāti kalt plānus par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Turklāt FPÖ, kuras dibinātājs un līderis savulaik bija visu Eiropu nobaidījušais labējais politiķis Jergs Haiders (Jörg Haider, 1950-2008), asi uzstājas arī pret Džordžu Sorosu (George Soros) un neierobežoto imigrāciju.

Jaunais Austrijas valdības vadītājs Kurcs gan pagaidām izsakās piesardzīgi: ....”Mūsu mērķi ir diezgan skaidri. Mēs vēlamies mazināt nodokļu slogu tautai, mēs vēlamies spēcināt mūsu ekonomiku, kas stiprinās mūsu sociālo sistēmu. Un vispirms mēs vēlamies vairot drošību mūsu valstī, ieskaitot nelegālās imigrācijas apkarošanu.”

Kurcs ir paziņojis, ka viņa valdībā puse būs sieviešu, bet divas trešdaļas – eksperti.

Pēc kabineta sastāva apspriešanas ar Austrijas prezidentu Van der Bellens paziņoja, ka līdz zvēresta ceremonijai nākamās nedēļas sākumā plāno personīgi tikties ar visiem nominētajiem ministriem.

Austrijā 15. oktobrī notikušajās pirmstermiņa parlamenta vēlēšanās ÖVP saņēma 31,5% balsu, līdzšinējie konservatīvo partneri valdībā sociāldemokrāti (Sozialdemokratische Partei Österreichs, SPÖ) ieguva 26,9%, bet FPÖ – 26% austriešu vēlētāju atbalstu.

Tavs komentārs par rakstu: