• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Bolt" nomas auto un skrejritenis.Auto koplietošanas biznesā iesaistījies arī “Bolt”. Publicitātes foto: Bolt

Autobraucēji spiesti arvien vairāk taupīt

Auto nozare Latvijā vēl nav atkopusies no kovida pandēmijas, bet šobrīd tirgū vērojams gan jaunu, gan lietotu automašīnu trūkums, raksta lsm.lv. Turklāt sakarā ar pirktspējas kritumu auto īpašnieki ir spiesti pārslēgties uz sūras taupības režīmu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Kā samazināt izdevumus par transportu? “Citadele Leasing” veikta aptauja uzrāda, ka auto īpašnieki gatavojas taupīt mašīnu apkopē un nepirkt jaunas ziemas riepas. “Dažāda veida mazie bojājumi, kurus mēģinās novērst paši, tāpat arī ziemas riepu komplekta iegāde un arī KASKO apdrošināšanas polise – tie ir tie spilgtākie piemēri, ko iedzīvotāji plāno atlikt. Tāpat arī regulārās auto apkopes, un vismazāko popularitāti iemantoja tieši pretrūsas apstrāde. Tā ir teju puse, kas plāno vienu vai otru darbu atlikt uz vēlāku laiku,” stāsta “Citadele Leasing” vadītājs Pēteris Plaudis.

Atbilstoši Auto asociācijas datiem pieprasītāko modeļu lietoto mašīnu cenas augušas par 35-40%. Ne tik strauji, bet dārgākas kļūst arī jaunas automašīnas. Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs: “Aptuveni 150 000 mašīnas no Baltijas, Polijas tirgus ir aizplūdušas uz Ukrainu. Tas viss radījis milzu spiedienu uz cenām, tāpēc lietoto automašīnu tirgū mēs redzam ievērojamu kritumu pēdējos mēnešos. Ja jauno automašīnu tirgū [piedāvājumā] ir kāpums par 14%, tad lietotās automašīnas ir mīnus 11%, bet pēdējos mēnešos mīnus 29%.”

Tāpēc īstermiņa un ilgtermiņa auto nomas pakalpojumu sniedzējs “Sixt” šoruden sāk piedāvāt jaunu pakalpojumu – iespēju jaunu vai pāris gadus vecu automašīnu abonēt uz gadu par fiksētu maksu. Pakalpojumā ir iekļautas visas izmaksas, tai skaitā riepas, apkopes, apdrošināšanas. Ja nu gadījumā kaut kas dzīvē mainās, tad arī, ja šī vajadzība beidzas, bez soda sankcijām var auto lietošanu pārtraukt, apgalvo “Sixt” pārstāvis.

Strauji paplašinās arī auto koplietošanas pakalpojumi.

Tavs komentārs par rakstu: