• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dzērājs pie stūresDzeršana pie stūres materiālo stāvokli varēs iedragāt vēl smagāk. Foto: Getty Images

Autovadītāju dokumentus drīkstēs pārbaudīt arī pašvaldību policisti

Saeima ir pieņēmusi grozījumus Ceļu satiksmes likumā, būtiski palielinot atsevišķus sodus par atsevišķiem pārkāpumiem – piemēram, par transporta līdzekļu vadīšanu dzērumā un bēgšanu no policijas. Tiesa, šie grozījumi stāsies spēkā ne ātrāk kā nākamvasar.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Satiksmes ministrija skaidro, ka sodi ir paaugstināti, jo reibumā pieķertajiemm autovadītājiem vairs netiks piemērots administratīvais arests.

Grozījumi pielāgoti jaunajam Administratīvās atbildības likumam, tā normas ieviešot ceļu satiksmes jomā, virknei no tām ir padarot bargākas. Piemēram, grozījumi likumā paredz, ka par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), transportlīdzekļa vadītājam turpmāk piemēros naudas sodu no 240 līdz 400 naudas soda vienībām (viena naudas soda vienība ir pieci eiro) un atņems vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem (patlaban par minēto pārkāpumu šoferiem piemēro naudas sodu no 240 līdz 280 naudas soda vienībām un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem).

Jāņem vērā arī tas, ka pēc grozījumu stāšanās spēkā autovadītāja dokumentus varēs pārbaudīt arī pašvaldības transporta kontroles dienesta darbinieki.

Sods palielināts par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles. Par šādu pārkāpumu piemēros naudas sodu velosipēda vadītājam divdesmit četru naudas soda vienību apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam – no 170 līdz 280 naudas soda vienībām un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz trim gadiem.

Savukārt par šo pārkāpumu, ja konstatēto promiļu daudzums pārsniedz 1,5 promiles, transportlīdzekļa vadītājam piemēros naudas sodu no 240 līdz 400 naudas soda vienībām un atņems tiesības uz pieciem gadiem. Tāds pats sods tiks piemērots, ja minētais pārkāpums tiks veikts narkotisko psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

Minētie grozījumi Ceļu satiksmes likumā stāsies spēkā reizē ar Administratīvās atbildības likumu, tātad ne ātrāk, kā 2020. gada 1. jūlijā.

Tavs komentārs par rakstu: