• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Azerbaidžānas artilēristi uguns pozīcijā2022. gada septembris. Azerbaidžānas artilēristi uguns pozīcijā. Foto no: hurriyetdailynews.com

Azerbaidžāna un Armēnija atkal apšaudās un sūdzas viena par otru

Uz Armēnijas un Azerbaidžānas robežas atkal ir izcēlušās plašas bruņotas sadursmes, kurās no abām pusē gājuši bojā vairāki desmiti karavīru, ziņoReuters”. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Safursmes uz Armēnijas un Azerbaidžānas robežas sākās jau šīs nedēļas sākumā. Armēnijas amatpersonas apsūdzēja Azerbaidžānas spēkus mēģinājumā ieiet Armēnijas teritorijā:“Azerbaidžānas spēki turpina izmantot artilēriju, tranšeju mīnmetējus un bezpilota lidaparātus (..), uzbrūk militārajai un civilajai infrastruktūrai. Ienaidnieks cenšas virzīties uz priekšu (Armēnijas teritorijā),” paziņoja Armēnijas Aizsardzības ministrija.

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans (angl: Nikol Pashinyan) sazvanījies ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu (Emmanuel Macron), Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu (Владимир Путин) un ASV valsts sekretāru Entoniju Blinkenu (Antony Blinken) un informējis viņus par “Azerbaidžānas agresīvo rīcību pret Armēnijas suverēno teritoriju”, pieprasot atbilstošu reakciju.

Jau pagājušonedēļ Armēnija apsūdzēja Azerbaidžānu Armēnijas karavīra nogalināšanā apšaudē uz robežas.

Savukārt Azerbaidžānas Aizsardzības ministrija apsūdzēja Armēniju “liela mēroga graujošās darbībās” uz robežas pie Daškesanas, Kelbadžaras un Lačinas rajoniem, un piebilda, ka tās armijas pozīcijas “tika apšaudītas, tostarp ar mīnmetējiem”.Ir zaudējumi [Azerbaidžānas] karavīru vidū,” teikts ministrijas paziņojumā, neminot konkrētus skaitļus.

Tavs komentārs par rakstu: