• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Armēņu karavīri Kalnu Karabahā.Armēņu karavīri Kalnu Karabahā. Foto: RIA-novosti

Azerbaidžāna un Armēnija atkal karo Kalnu Karabahā

Azerbaidžānas armija 26. septembra rītā visas saskares līnijas garumā sākusi uzbrukumu Azerbaidžānas un Armēnijas strīdus teritorijai – Kalnu Karabahas reģionam. Abas puses ziņo par zaudējumiem, tostarp civiliedzīvotāju vidū.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

27. septembra rītā uz Kalnu Karabahas faktiskās robežas iedegušās smagas kaujas. Sakarā ar karadarbības atjaunošanos Kalnu Karabahā Armēnijas valdība ir izsludinājusi karastāvokli un vispārēju mobilizāciju.

Azerbaidžānas un Armēnijas starpā valda naidīgas attiecības kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, kad abas valstis karoja par šo reģionu.

Kalnu Karabaha, kas padomju laikā bija Azerbaidžānas PSR sastāvā, kopš deviņdesmito gadu sākuma de facto ir neatkarīga armēņu republika. Kaut arī kopš PSRS sabrukuma Azerbaidžāna nekad nav kontrolējusi Kalnu Karabahu, tā šo armēņu apdzīvoto reģionu uzskata par savu teritoriju. Arī starptautiskā sabiedrība uzskata Kalnu Karabahu par daļu no Azerbaidžānas un neviena valsts nav atzinusi šo reģionu par neatkarīgu valsti.

Kalnu Karabaha savu neatkarību pirmo reizi pasludināja 1991. gadā. Tās faktiskā atdalīšanās no Azerbaidžānas izraisīja karu starp Azerbaidžānu un Armēniju. Karā dzīvību zaudēja aptuveni 35 000 cilvēku, un vairāk nekā miljons cilvēku abās valstīs bija spiesti pamest savas mājas.

Tavs komentārs par rakstu: