• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Baiba RubesaBaiba Rubesa. Foto: LETA

Baibas Rubesas karjera AS «RB Rail» tuvojas loģiskam galam

Baiba Rubesa kopš deviņdesmitajiem gadiem ir bijusi “nomenklatūras” menedžere stratēģiski svarīgos uzņēmumos. Arī pašlaik triju Baltijas valstu īpaši “Rail Baltica” projekta īstenošanai izveidotā kopuzņēmuma AS “RB Rail” izpilddirektore un valdes priekšsēdētāja Rubesa (tur viņas alga 2016. gadā bija 8050 eiro mēnesī) vēl piepelnās VAS “Latvenergo”, kur viņa skaitās padomes locekle un saņem 2208 eiro mēnesī.

Tātad Rubesa, slapju vaigu raudamās Latvijas nākotnes vārdā, saņem kopumā vairāk par 10 tūkstošiem eiro mēnesī. Pietiekams arguments, lai secinātu, ka viņa ir “vajadzīgs cilvēks”, vai ne? Diemžēl igauņu un lietuviešu kolēģi šajā jautājumā ir parādījuši absolūtu neizpratni. Proti, ceturtdien notikušajā “RB Rail” akcionāru sapulcē Igaunijas un Lietuvas akcionāri nobalsojuši par uzņēmuma izpilddirektores un valdes priekšsēdētājas Baibas Rubesas atstādināšanu. Šāds notikumu pavērsiens kopumā nav nekas negaidīts, par igauņu un lietuviešu kolēģu neapmierinātību ar Rubesas vadības stilu InfoTOP.lv jau ir rakstījis (šeit).

Latvijas puses akcionāru pārstāvis, “Eiropas dzelzceļa līnijas” (EDzL) vadītājs Andris Linužs balsojumā atturējies, bet diezin vai tas Rubesu glābs: uzņēmuma padome, visdrīzāk, pieņems gala lēmumu, ievērojot akcionāru sapulces lemto. Tiesa, ceturtdien notikušajā padomes sēdē Rubesas jautājums netika skatīts. Visdrīzāk, par to tiks spriests nākamajā padomes sēdē, kuras sasaukšanas laiks ir padomes vadības ziņā.

Lietuvas ziņu aģentūra BNS, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, vēstīja, ka lēmumā par neuzticības izteikšanu vēl ceturtdienas vakarā “visu pušu vadītāju” un uzņēmuma vadītājas viedokļi atšķīrušies. Pati Rubesa BNS sacījusi, ka nezina, kāds lēmums pieņemts akcionāru sapulcē, un tas būtu jākomentē uzņēmumiem “Lietuvos geležinkeliai” vai “Rail Baltica statyba”. “Man nav komentāru, un es nezinu, kas noticis akcionāru sapulcē. Es tur nebiju,” viņa sacījusi.

Baiba Rubesa par "RB Rail" valdes priekšsēdētāju tika izvēlēta 2015. gada oktobrī.

“RB Rail” akcionāri ir uzņēmumi “Lietuvos geležinkeliai”, “Eiropas dzelzceļa līnijas” un “Rail Baltic Estonia”.

1 Komentāri


 1. Lauku vecis
  2018-02-01

  Nebiji, lunīji . Bija jābūt klāt un jāstrādā. Baigā spicā!

Tavs komentārs par rakstu: