• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Džo un Hanters Baideni.Džozefs (pa labi) un Hanters Baideni. Foto: Kris Connor/Wireimage

Baidena-jaunākā laptops, Irānas ģenerālis un mīlestība pret bērniem

ASV prezidenta vēlēšanu kampaņa patlaban ir ieslīgusi savā netīrākajā stadijā. Demokrātu kandidāts Džozefs Baidens (Joseph Biden) vaiga sviedros pūlas pret konkurentu Donaldu Trampu (Donald Trump) vērst kovidpaniku un izspēlē krievu ietekmes kārti. Savukārt Trampa nometne ir izrakusi kompromitējošus datus Baidena dēla Hantera (Hunter) klēpjdatorā, un demokrāti pilnā balsī kliedz, ka tas esot viltojums.

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv

Par Baidena argumentiem Latvijas plašsaziņas līdzekļi ir izrunājušies gari un plaši, turpretim par Hantera laptopa lietu latviešu publika neko daudz nezina. Tāpēc īsumā mēģināšu ieskicēt, kāds ir šis faktors, kuram 3. novembra vēlēšanās var izrādīties ne mazāka nozīme, kā ap “Covid-19” uzturētajai panikai.

Bet sākšu mazliet atstatu. Šā gada sākumā arī InfoTOP.lv rakstīja (krievu valodā: šeit) ka 3. janvārī ASV bezpilota lidaparāta mērķtiecīga uzbrukuma rezultātā tika nogalināts Irānas elitāras militārās vienības “Alkuds” (angl.: Al-Quds) komandieris ģenerālleitnants Kasems Soleimani (angl.: Qasem Soleimani). Lai arī ģenerāļa novākšanas iemesls joprojām nav īsti skaidrs, bet Irāna draudēja veikt “atbildes pasākumus” pret ASV, šis incidents noklusa, un ģenerālis Soleimani šobrīd, šķiet, ir veiksmīgi aizmirsts. Mazliet dīvaini, jo irāņi parasti demonstrē visai atriebīgu dabu.

Interesantu versiju, kāpēc šīs incidents noklusa, man tolaik izteica mans draugs ķīnietis, kuram ir pieejams Ķīnas tīmeklis (tajā var iekļūt tikai ar Ķīnā reģistrētu IP adresi). Proti, ģenerālis Soleimani ir mīlējis (fiziskā nozīmē) ļoti jaunas meitenes un šajā mīlestībā pārkāpis visas iespējamās robežas. Vārdu sakot, Ķīnā nešaubījās, ka ģenerālis ir pedofils, un tāpēc šo ASV akciju drīzāk atbalstīja nekā nosodīja.

Tā varētu būt atbilde arī uz sarežģīto jautājumu, kāpēc Ķīna pat joprojām klusu ritošā ekonomiskā kara ar ASV apstākļos tiecas atbalstīt Trampu nevis Baidenu.

Īsumā par Hantera Baidena laptopa lietu. Demokrātu plašsaziņas līdzekļi, protams, šo skandālu cenšas parādīt tā, lai tas izskatītos pēc čika (sk., piemēram, telekanāla CBS versiju šeit). Tāpēc, lai man nepārmestu simpātijas pret Trampu (zināmās aprindās ar tām pietiek, lai apšaubītu ne tikai subjekta uzticamību, bet pat garīgo veselību), izmantošu pārsvarā šāda tipa avotus.

Tātad CBS apgalvo, ka “Tramps un viņa sabiedrotie” novēloti cenšas “vēlreiz diskreditēt Džo Baidenu, piesaistot viņu sava dēla Hantera Baidena aizjūras biznesa interesēm”. Tieši ar šādu nolūku esot publiskoti e-pasti un fotoattēli, kuri nākot “it kā” no klēpjdatora, kas, domājams, piederējis Baidenam jaunākajam. Protams, CBS neaizmirst izteikt versiju, ka tas “atgādina Krievijas centienus 2016. gadā izmest postošus materiālus par Hileriju Klintoni (Hillary Clinton)”.

Materiālus publiskoja Trampa personīgais advokāts, bijušais Ņujorkas mērs Rūdolfs Džuliāni (Rudolph (Rudy) Giuliani), kurš failus no Baidena-juniora klēpjdatora ar sava advokāta starpniecību esot ieguvis no konkrēta datorremontdarbnīcas īpašnieka, kuram Hanters uzticējis sava datora savešanu kārtībā. Baidens jaunākais klēpjdatoru tur atstājis pietiekami ilgi, lai veikli puikas to varētu izpurināt un vajadzīgos failus nokopēt, sagādājot Džuliāni iespēju piegādāt materiālu laikrakstam “New York Post”, kurš nav kavējies tos izmantot, bet Trampam – paziņot, ka tā ir “reāla lieta” (real deal) – šeit

Interesanti un zīmīgi, ka “Facebook” un “Twitter” nekavējoties bloķēja šo materiālu izplatīšanu.

Lai nu kā, materiālus no Hantera Baidena klēpjdatora Tramps patlaban izmanto, lai savu konkurentu dēvētu par korumpētu.

Tad kas īsti atradās nelaimīgā laptopa cietajā diskā?

Pirmkārt, e-pasti un fotoattēli, kas ilustrē abu Baidenu darbošanos Ukrainā, konkrēti, Ukrainas enerģētikas uzņēmumā “Burisma Holding”, kura direktoru padomes sastāvā bija iekļauts Hanters Baidens, dodot žurnālistiem iespēju runāt par, mazākais, nepotismu, bet kopā ar dažiem interesantiem elektroniskajiem vēstījumiem – arī par iespējamu korupciju, iesaistot tajā arī pašu Džo Baidenu.

Tādejādi republikāņiem pašlaik ir zināms pamats apgalvot, ka Baidens 2016. gadā mudinājis atcelt no amata Ukrainas ģenerālprokuroru Viktoru Šokinu (Віктор Шокін), lai aizsargātu “Burisma” un netieši Hanteru Baidenu no pretkorupcijas izmeklēšanas. Pēc Baidena seniora draudiem aizturēt palīdzību Ukrainai miljarda ASV dolāru apjomā Šokins arī zaudējis amatu. Taisnības labad gan jāpiebilst, ka CBS šajā procesā saskata dažas hronoloģiskas nesakritības.

Tramps pērn tika apsūdzēts centienos izdarīt spiedienu uz pašreizējo Ukrainas valdību, lai tā izmeklētu Hantera Baidena saistību ar “Burisma”. ASV Senāts veica izmeklēšanu un 2020. gada septembrī publicēja ziņojumu, kurā Džo Baidena rīcība nosaukta par “problemātisku”, tomēr nav apgalvots, ka bijušais viceprezidents rīkojies, lai aizsargātu savu dēlu un viņam nav pārmesti konkrēti pārkāpumi.

Taču korupcija nav viss, kas Baideniem tiek piešūts slepeno failu sakarā.

Otrkārt, Hantera Baidena iespējamā niekošanās ar narkotikām. Pirmajās prezidenta kandidātu debatēs Tramps izsmēja Hanteru par viņa narkotiku lietošanas traucējumiem (substance use disorder), bet Donalds Tramps juniors dienu vēlāk Baidenu junioru nosauca par “krāpnieku” (crackhead).

Treškārt, Baidena juniora mīlestība pret ļoti jauniem indivīdiem jeb, izsakoties tiešāk, pedofiliskas tieksmes. Trampam uzticami ziņu avoti izplata versiju, ka Hantera Baidena laptopa cietajā diskā atrasti attēli, kas parāda “Hantera vardarbību pret bērniem”, taču vismaz pagaidām tam nav pārliecinošu pierādījumu.

Tramps jau vairāk nekā mēnesi izdara diezgan atklātus mājienus, ka arī Džo Baidens varētu būt pedofils.

Tomēr šobrīd aizdomas pedofilijā tiek koncentrētas uz Hanteru Baidenu – piemēram,  tiek apgalvots, ka viņa klēpjdatorā atrasti videoklipi, kuros viņš seksuāli izmanto ķīniešu bērnus. Ja tā, tad Ķīnas attieksme pret ASV prezidenta kandidātiem kļūst pilnīgi saprotama.

Visbeidzot, pēdējā laikā notiek mēģinājumi Baidenus saistīt ar notiesāto dzimumnoziedznieku Džefriju Epšteinu (Jeffrey Epstein, 1953-2019), kurš pērn nomira cietumā. Visai populāri ieraksti sociālajos medijos pļāpā, ka Džo Baidenam piederējusi privāta sala netālu no Epšteina bijušā īpašuma. Nedēļas laikraksts “Newsweek” gan apgalvo, ka šādiem minējumiem neesot nekādu pierādījumu.

Tavs komentārs par rakstu: