• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Džo BaidensDžo Baidens labi saprot, cik augstas likmes šobrīd ir spiegu spēlēm. Foto: Getty Images

Baidens militāristiem pieprasa pārtraukt «informācijas noplūdes»

ASV prezidents Džozefs Baidens (Joseph Biden) asi kritizē savus militāristus par informācijas noplūdi plašsaziņas līdzekļiem, apmainoties ar izlūkinformāciju Ukrainā. Baidens pieprasa izbeigt jebkādas noplūdes, ziņo NBC

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Aprīlī ASV atcēla ierobežojumus tās izlūkinformācijas apmaiņā ar Ukrainu, kura attiecas uz okupētajiem valsts reģioniem un aktīvajām bruņoto sadursmju zonām.

NBC avoti apgalvo, ka Baidens telefonsarunā ar Centrālās izlūkošanas pārvaldes (Central Intelligence Agency, CIA) direktoru Viljamu Bērnsu (William Burns), nacionālās izlūkošanas direktori Avrilu Heinsu (Avril Haines) un aizsardzības ministru Loidu Ostinu (Lloyd Austin) esot aizrādījis, ka izlūkdatu noplūde plašsaziņas līdzekļos ir kontrptoduktīva un “novērš uzmanību no mūsu mērķiem”.

CIA un Nacionālā izlūkošanas pārvalde (National Intelligence cell) jebkādus komentārus NBC ir atteikusi. Pentagons un Nacionālās drošības padome (National Security Council) un Penragons uz žurnālistu pieprasījumiem vispār nav reaģējuši.

NBC apgalvo, ka Krievijas plaša mēroga iebrukuma pirmajās dienās tieši ASV izlūku iegūtie dati palīdzēja Ukrainai  pasargāt no krievu aviācijas triecieniem ukraiņu kara lidmašīnas un pretgaisa aizsardzības sistēmas. Cita starpā Vašingtona esot Ukrainai nodevusi koordinātes vietām, kuras Krievija plāno bombardēt vai apšaudīt ar raķetēm.

Pēc tam kļuva zināms, ka arī ukraiņu triecieni pa Krievijas armijas komandcentriem Izjumas rajonā kļuva iespējami, pateicoties ASV izlūku sniegtajai informācijai. Atsevišķi plašsaziņas līdzekļi min, ka amerikāņi palīdzējuši nogremdēt Krievijas Melnās jūras flotes flagmani kreiseri “Maskava” (Москва).

Baidena administrācija oficiāli apgalvo, ka Ukrainai nododot tikai informāciju par stāvokli kaujas laukos, bet neietekmējot Ukrainas bruņoto spēku triecienu mērķu izvēli un neatklājot Krievijas armijas komandieru atrašanās vietas.  

Tavs komentārs par rakstu: