• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Stoltenbergs norūpējušos seju kaut ko runāJenss Stoltenbergs: "Lai būtu miers, mums vajag vairāk naudas!" Foto: AP/BBC

Baidot ar Krieviju, Stoltenbergs NATO prasa vairāk naudas

Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (North Atlantic Treaty Organisation, NATO) ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs ir aicinājis alianses dalībvalstis “pildīt saistības un palielināt aizsardzības izdevumus”.

NATO samitā Velsā alianses dalībvalstis vienojās “pārtraukt samazināt aizsardzības izdevumus un censties tiem novirzīt 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP)”, kā to paredz NATO ieteikumi. Tomēr Stoltenbergs uzsvēra, ka joprojām ir veicams tāls ceļš, lai izpildītu šīs saistības, lai arī saprotams, ka vispirms tiek apturēta aizsardzības izdevumu samazināšanās, bet pēc tam tie tiek palielināti.

“Mums ir jāinvestē mūsu aizsardzībā, jo aizsardzība ir priekšnoteikumus mūsu drošībai un drošība ir vienīgais veids, kā nodrošināt mieru. Mums ir jābūt spēcīgai aizsardzībai ne tādēļ, ka mēs vēlētos karu. Mums ir jābūt spēcīgai aizsardzībai, jo mēs vēlamies novērst karu,” paziņoja Stoltenbergs.

Alianses dalībvalstis īpaši bažījoties par “pašpārliecinātāko Krieviju austrumos un nekārtībām dienvidos,” skaidro NATO ģenerālsekretārs, vēlreiz apliecinādams, ka jūlijā gaidāmajā NATO samitā Varšavā alianses līderi apspriedīs iespēju austrumu valstīs dislocēt “vairākus bataljonus”. “Spriedze pieaug, mēs dzīvojam bīstamākā pasaulē,” brīdina Stoltenbergs.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: