• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Baleta zvaigznes JūrmalāBaleta zvaigznes Jūrmalā. Publicitātes foto: SBBF

Baltijas Baleta festivāla programma būs daudzveidīga

24. Starptautiskā Baltijas Baleta festivāla Galā koncertā šogad uzstāsies dejotāji no Anglijas, Dānijas, Ungārijas, Krievijas un citām pasaules valstīm.

Šogad festivāls norisināsies no 20. marta līdz 20. aprīlim. 20. martā VEF Kultūras pilī ar izrādi "Dracula" viesosies Portugāles deju kompānija "Vortice". "Izrāde ir stāsts par padevību un dominēšanu, ko iedvesmojusi un artistiski raksturo Filipa Glāsa (Philip Glass), Sergeja Rahmaņinova (Сергей Рахманинов, 1873-1943) un Lova Rīda (Lou (Lewis) Reed, 1843-2013) mūzika," norāda pasākuma organizatoru pārstāve Una Griškeviča. 22. martā šī izrāde būs skatāma arī Preiļu Kultūras centrā.

Tradicionālais festivāla atklāšanas koncerts Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā notiks 21. martā. Šajā pašā dienā galerijā "Centrs" tiks atklāta festivālam veltīta fotoizstāde.

Savukārt 1. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā notiks festivāla Galā koncerts "Ballet Stars Gala", kurā piedalīsies baleta mākslinieki no Londonas Karaliskā baleta (The Royal Ballet), Dānijas Karaliskās operas (Den Kongelige Opera), Ungārijas un Čehijas Nacionālajiem baletiem, kā arī baleta zvaigznes no Berlīnes Valsts operas (Berliner Staatsoper), Krievijas Lielā teātra (Большой театр), Somijas Nacionālās operas un citiem operteātriem.

10. aprīlī VEF Kultūras pilī, 12. aprīlī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, un 14. aprīlī Ventspils teātra namā "Jūras vārti" ar krāšņu un šovprogrammu viesosies Pekinas Dejas akadēmijas mākslinieki.

Savukārt 11. aprīlī Rīgā norisināsies Pekinas Dejas akadēmijas (angļu: Beijing Dance Academy) rīkotā Ķīnas klasiskās dejas meistarklase.

Tavs komentārs par rakstu: