• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krišjānis Kariņš sejas maskāDiezin vai mūsu premjers Krišjānis Kariņš sejas masku gribēs valkāt viens pats. Foto: John Thys/AP

«Baltijas burbulis» pārplīsis

Lai arī kopš paša kovidpanikas sākuma ar “Covid-19” sasirgušo īpatsvars sabiedrībā visās trijās Baltijas valstīs ir turējies pieklājības robežās – t.i., nav bijis tik liels, lai uztrauktos, bet ir bijis pietiekams, lai apzinīgā pasaules sabiedrība mūs liktu mierā, Latvijā (visdrīzāk, pateicoties mūsu sabiedrības saprātam un pietiekami noturīgajai nervu sistēmai) tas tomēr ir bijis krietni zemāks nekā kaimiņvalstīs. Tomēr Baltijas valstis līdz šim ir uzturējušas tā saukto Baltijas burbuli, saglabājot savstarpēji caurspīdīgas robežas.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs valdības sēdē ziņoja, ka 14 dienu kumulatīvais “Covid-19” gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem 2. septembrī Lietuvā ir palielinājies līdz 16,28, bet Igaunijā – līdz 14,72. 

Tāpēc Ministru prezidents Krišjānis Arturs Kariņš ir izziņojis trauksmi: “Covid-19” izplatībai (nejauciet – ne saslimšanai, jo lielākā daļa inficēto nejūt nekādus slimības simtomus) Lietuvā un Igaunijā palielinoties, Baltijas burbulis ar 4. septembri dabā vairs nepastāvēs.

Tiesa gan, kovida politiskais pamats paliek nemainīgs: lai kādi nebūtu epidemioloģiskie dati, par kovidpanikas pasākumiem lielie vīri joprojām vienojas savā starpā. Arī Rinkēvičs atsaucas uz “sarunu ar Baltijas valstu kolēģiem”, kuri pauduši bažas par saslimstības rādītāju pieaugumu savās valstīs, vienlaikus vaicājot, vai Latvija piekristu ieviest pagaidu noregulējumu, nepiemērojot prasību par obligātu 14 dienu pašizolāciju, ja cilvēks atgriežas Latvijā no Lietuvas vai Igaunijas. Gadījumā, ja Latvija nepiekristu “pagaidu noregulējumam”, valdībai būšot jālemj par šīs situācijas risināšanu pierobežā, piemēram, Valkā un Valgā.

Un Kariņš neatbalsta priekšlikumu atcelt pašiozlācijas prasības cilvēkiem, kuri būs ieradušies no Lietuvas! “Es kā valdības vadītājs to neatbalstu. Kā mēs varam attaisnot pašizolācijas neievērošanu ar vienu teritoriju, ja tas apdraud mūsu veselību,” pauda Kariņš. Un šoreiz ir pamats paklapēt viņam pa plecu – par konsekvenci un par to, ka viņš vismaz šoreiz neiegrūž sabiedrību kārtējā kognitīvās disonanses stāvoklī. Pietiek jau ar to, ka pats Valsts prezidents Egils Levits ir paziņojis (šeit), ka kovidbrīvi ir diplomātisko pasu turētāji, bet Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs viņam vien zināmu iemeslu dēļ par kovidbrīvu zonu ir pasludinājis Saeimu (šeit).

Tavs komentārs par rakstu: