• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dūmi no skursteņiemMums piespiedīs maksāt par dūmiem, kas nāk no ASV, Ķīnas un visiem elles kaktiem. Foto: UNEP

Baltijas valstu prezidenti ir vienojušies par enerģijas cenu tālāku augšupeju

Triju valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – prezidenti ir izplatījuši kopīgu paziņojumu par atbalstu Eiropas “zaļajam” kursam uz dažu dabā sastopamo gāzu (tostarp augiem fotosintēzes procesā nepieciešamā oglekļa dioksīda) emisijas samazināšanu.  

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Šis solis noteikti neapturēs globālās klimata izmaiņas – tās lielākoties ir saistītas ar saules aktivitāti, vulkānu un okeāna straumju darbību, smilšu vētrām un citiem no cilvēka darbības neatkarīgiem procesiem. Toties Baltijas valstu prezidenti ir līdz ar to nodrošinājuši arī turpmāku – un, visdrīzāk, strauju – dažāda veida industriāli un sadzīvē izmantojamas enerģijas cenu celšanos.

Pagājušajā nedēļā Glāzgovā notikušā klimata samita noslēguma dokumenta galvenais mērķis ir siltumnīcas efektu izraisošo gāzu izmešu maksimāla samazināšana līdz 2030. gadam – tātad tūlīt!  

Uz karstām pēdām sekojot šim samitam, Baltijas valstu līderi ir parakstījuši trīspusēju deklarāciju, kurā precizētas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas prioritātes, virzoties pa klimata neitralitātes kursu.  Pamatmērķi ir nemainīgi: emisiju samazināšana un zaļā transformācija, ziņo lsm.lv. 

“Šo deklarāciju varam nosaukt par savdabīgu “Baltijas ceļu” uz klimata neitralitāti,” visai patētiski teic Valsts prezidenta padomniece Aiva Rozenberga. Viņasprāt, šis dokuments ir signāls augstākajā politiskajā līmenī, kas paredzēts ne tikai ministrijām un valsts amatpersonām, bet arī pilnīgi visiem Baltijas valstu iedzīvotājiem, uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām – sak, atpakaļceļa vairs nav, palicis tikai kurss uz zaļo transformāciju. Un, jo ātrāk notiks vajadzīgās reformas tajās jomās, uz kutām tā attiecas, jo labāk.

Egila Levita padomniece uzsvar, ka zaļā transformācija attiecas ne vien uz vides aizsardzību, bet arī uz daudzām ekonomikas nozarēm un cilvēku ikdienas paradumiem.

Mjā... Skaidrs, ka viens otrs ar zaļās transformācijas palīdzību iegūs iespēju nopelnīt miljardus. Turpretim mēs... Mūs aicina pierast pie tā, ka par visu nāksies maksāt vairāk un vairāk, un vairāk.       

Tavs komentārs par rakstu: