• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Cilvēki skrien no "bēgļu" laivas Lesbas krastā"Bēgļi" ierodas Lesbas salā. Foto: EPA

«Bēgļi» kontrabandistiem samaksā kopumā 3-6 miljardus dolāru gadā

Eiropola (European Police Office, parasti: Europol) vadītājs Roberts Marks Veinraits (Robert Mark Wainwright) intervijā britu laikrakstam Independent (oriģinālu lasiet šeit) ir paziņojis, ka ēnu bizness, kas nodarbojas ar bēgļu nogādāšanu no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas uz Eiropu, peļņas ziņā ir pielīdzināms nelegālajai narkotiku tirdzniecībai. Tikai 2015. gadā vien cilvēku kontrabandistu kopējie ienākumi sasnieguši 3-6 miljardus ASV dolāru.

No 1500 Eiropola aptaujātajiem Eiropu sasniegušajiem imigrantiem 90% ir atzinušies, ka par “ceļojumu uz sapņu zemi” ir maksājuši starpniekiem un kontrabandistiem, atklāj Veinraits. Atbilstoši ANO aprēķiniem pērn Eiropā ir ieradies vairāk nekā 1 miljons imigrantu no Afganistānas, Lībijas, Sīrijas, Irākas un citām “nemierīgām” valstīm.

“Mēs zinām, ka katrs migrants kontrabandistiem maksā 3000-6000 dolāru. Vienkārši matemātiski aprēķini rāda, ka noziedzīgie grupējumi 2015. gadā tādā kārtā ir nopelnījuši kopumā 3-6 miljardus dolāru. Cilvēku kontrabanda ir izvērtusies par miljardus vērtu biznesu, kas mērogu ziņā piekāpjas tikai narkotrafikam,” secina Eiropola priekšnieks.         

1 Komentāri


 1. LETA
  2016-01-24

  Portālā manabalss.lv 23. janvārī tika savākti pirmie 1000 paraksti par referenduma ierosināšanu sakarā ar Eiropas Savienības uzspiesto imigrāciju. Parakstu vākšana manabalss.lv uzsākta pēc Latvijas Nākotnes Institūta valdes priekšsēdētāja Normunda Grostiņa iniciatīvas. Ja iniciatīvu atbalstīs 10 000 Latvijas pilsoņu, tā tiks izskatīta Saeimā. Iepriekš Normunda Grostiņa iesniegtā iniciatīva par PVN samazināšanu pārtikai manabalss.lv ieguva ap 15 000 pilsoņu atbalstu un tika ilgstoši izskatīta Saeimā, tā tuvinot sabiedrības interesēm atbilstošu risinājumu nākotnē. Par referenduma rīkošanu sakarā ar ES uzspiesto imigrāciju iespējams nobalsot te: http://manabalss.lv/i/890 Sagatavoja Latvijas Nākotnes Institūts

Tavs komentārs par rakstu: