• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Angela Merkele neapmierināti noraugās uz Tajipu ErdoganuMerkele Erdoganam: Eu, mēs tā nerunājām! Foto: network54.com

«Bēgļu problēmas risināšanai» Turcija Eiropai pieprasa papildu 2 miljardus eiro

Vācu laikraksts "Die Welt" informē, ka papildus solītajiem trīs miljardiem eiro "par atbalstu nekontrolētās imigrācijas krīzes risināšanā" Turcija Eiropas Savienībai (ES) prasa vēl divus miljardus (oriģinālu skatiet šeit).

"Ankara tagad vēlas piecus miljardus eiro, taču mēs esam gatavi dot vienīgi apsolītos trīs miljardus eiro," laikraksts citē kādu augsta ranga ES diplomātu. Saskaņā ar ES un Turcijas vienošanos Ankarai tika apsolīti trīs miljardi eiro, lai tā uzlabotu savu robežkontroli un valstī esošo sīriešu bēgļu dzīves apstākļus, tādējādi ierobežojot nelegālo imigrantu straumi, kas pārpludinājusi Eiropu. Tomēr vajadzīgo summu ES vēl nav izdevies savākt, dalībvalstīm stīvējoties par nepieciešamo līdzekļu savākšanu. Piemēram, Itālija atteikusies maksāt savu daļu. Daudzām ES valstīm nepatīk tas, ka Ankara vēlas, lai tai tiktu dota lielāka teikšana, nosakot, kā no ES saņemtā nauda tiks tērēta. Brisele uzstāj, ka līdzekļi tērējami konkrētiem projektiem, un ka tam jānotiek tās kontrolē, lai pārliecinātos, ka nauda patiesi nonāk līdz bēgļiem. Turkiem šāda kārtība šķiet pilnīgi nepieņemama.

InfoTOP.lv atgādina, ka Latvijas politiķi vēl pērnā gada novembrī Turcijai uzdāvināja "savu daļu" – 4,3 miljonus eiro, neaizmirstot arī paust pilnīgu atbalstu tās īstenotajai politikai (par to lasiet šeit).

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: