• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kadrs no spēlfilmas "Tēvs Nakts".Kadrs no spēlfilmas "Tēvs Nakts". Foto no: forumcinemas.lv

Beidzot reāla iespēja, ka Latvijas filma varētu saņemt «Oskaru»!

Latvija jau 12. reizi ir izvirzījusi filmu nomināciju ASV Kinoakadēmijas (Academy of Motion Picture Arts and Sciences, AMPAS) balvai “Oskars” (Oscar), sacenšoties ar apmēram 80 valstu filmām, kas tapušas ārpus ASV kultūras telpas.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Šī kategorija šogad nodēvēta citādi nekā ierasts. Kopš 1956. gada šī balvas kategorija bija pazīstama ar nosaukumu “Labākā filma svešvalodā” (The Best Foreign Language Film). Šogad un, domājams, turpmāk tā būs “Starptautiskās filmas balva” (International Feature Film Award).

Nacionālā Kino centra (NKC) izveidotā ekspertu komisija pēc ilgām diskusijām vienojusies “Oskaram” izvirzīt režisora Dāvja Sīmaņa un studijas “Mistrus Media” Simtgades cikla spēlfilmu “Tēvs Nakts”.

Un, ziniet, manuprāt, pirmo reizi Latvijai ir radusies reāla iespēja, ka amerikāņi mūsu valsts filmu novērtēs pietiekami augstu – varbūt pat, bezcerīgi, tomēr ceru – izsniegs tās veidotājiem zeltīto statueti.

Un kāpēc gan ne? Filmas tēma ir pilnībā atbilstoša “Oskara” formātam un noteikti kompensē pavājo scenāriju, pašķidro režiju un klišejiskos aktierdarbus. “Tēvs Nakts” nepavisam nav labākā (lai neteiktu otrādi) no Simtgades sērijas filmām, taču amerikāņiem tā varētu būt pietiekami saprotama, un tas šajā gadījumā ir svarīgāk nekā filmas “mākslinieciskā vērtība”.   

Tāpēc pagaidīsim, vai AMPAS “Tēvu Nakti” ievietos pretendentu īsajā sarakstā (short list). Un tad – kas zin’? 92. “Oskara” balvas pasniegšanas ceremonija notiks 2020. gada 9. februārī Losandželosā.

Tavs komentārs par rakstu: