• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Guntis Belēvičs, Seja tuvplānāGuntis Belēvičs. Foto: Zane Bitere/LETA

Belēvičs aiziet kā vīrs. Vai Brigmanis atvainosies žurnālistiem?

Piektdien, 10. jūnijā,  veselības ministrs Guntis Belēvičs iesniedza Ministru prezidentam Mārim Kučinskim demisijas rakstu. Pamatojot demisiju, Belēvičs oficiāli atzīst, ka bija melojis gan žurnālistiem, gan sabiedrībai, gan Ministru prezidentam. Viņš tomēr ir izmantojis savu ministra amatu, lai bez rindas saņemtu neobligātu pakalpojumu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas centrā, apejot ierasto kārtību kādā pacienti tiek pie šāda veida medicīniskām manipulācijām. Turklāt nu jau bijušajam veselības ministram par veikto medicīnisko pakalpojumu netika prasīta samaksa.

Veselības ministra darba pienākumi uz laiku ir uzticēti citam Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) biedram – satiksmes ministram Uldim Augulim.

InfoTOP.lv norāda, ka šis ir visai netipisks gadījums Latvijas politikā: daudz biežāk (lai neteiktu vienmēr) dažādos pārkāpumos pieķertie ministri un “tautas kalpi” gluži vienkārši ignorē ētikas normas un turpina “strādāt”.

Tādā kārtā arī mūsu portālā daudz kritizētais Belēvičs ir aizgājis tā, kā to īstam vīram un politiķim pienākas darīt. Turklāt Belēvičs jau bija paspējis sapīties savos melos, tāpēc viņa cilvēcīgi drosmīgā rīcība, to atzīstot, ir pelnījusi cieņu.

Turpretim Saeimas ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, kurš vēl ceturtdien draudēja žurnālistiem ar nesen grozītā Krimināllikuma pantu (sīkāk par to lasiet šeit), savu “kļūdu” vēl nav atzinis. InfoTOP.lv Brigmani turpinās uzskatīt par normālu, demokrātijas principus respektējošu politiķi tikai tad, ja ZZS līderis par saviem draudiem un publiski un nepārprotami atvainosies “Latvijas Avīzes” un citiem šajā lietā iesaistītajiem žurnālistiem.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: