• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Vācu artilērijas sistēma "Panzernaubitze 2000"Lietuviešu iegādātās "Panzernaubitze 2000". Mums būšot līdzīgas, bet ne gluži. Foto: Clemens

Bergmaņa biznesa plāns: ar artilēriju pret «Grad», «Iskander» un nodokļu maksātājiem

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis iz dižās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), kur pirmajai daļai – zaļajiem – vismaz teorētiski jābūt pacifistiski noskaņotai,– ir apliecinājis, ka Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem plānots iegādāties mīnmetējus un artilērijas sistēmas.

Dzintars Zaļūksnis

Artilērijas sistēmas būšot izvietotas uz šasijas ar kāpurķēžu piedziņu. “Tās nebūs “Panzerhaubitze”, kādas nopirka Lietuva, bet būs līdzīgas,” noslēpumaini klāsta ministrs. Saskaņā ar 2015. gadā noslēgto līgumu Lietuva no Vācijas bruņotajiem spēkiem ir iegādājusies 16 pašgājējas haubices “Panzerhaubitze 2000”.

Finansējuma apjomu ieroču iegādei Bergmanis, kā parasti, nevēlas atklāt. Nu, skaidrs, ka galvenokārt tāpēc, lai lieki nesatrauktu sabiedrību, kurai no koalīcijas atbalstītajiem Bergmaņa simtmiljonu pirkumiem, šķiet, jau kārtīgi griežas galva un aizmirstas ij neesošā veselības aprūpe, ij klaunu izsludinātā izglītības reforma, ij valdības un Saeimas iespaidīgais aldziņu pieaugums.  

Tomēr krietnais puisis Bergmanis sirds dziļumos, kā rādās, ir godīgs, jo ir apliecinājis, ka haubiču un mīnmetēju pirkums “tiks formēts līdzīgi, kā Latvija iepriekš slēdza līgumu ar Lielbritāniju par kaujas izlūkošanas kāpurķēžu mašīnu iegādi”. Ja tā, tad atkal gaidāmas neizskaidrojamas pārmaksāšanas, kuras galu galā nevienu politiķi neuztrauks –, jo kaut kas taču jāliek pretim ja ne aplam agresīvās Krievijas atombumbām, tad bumbošanas un raķetošanas sistēmām “Grad” (Град) un “Iskander” (Искандер) noteikti. Un šādā situācijā vienalga, cik tas maksā! Nu, vismaz sabiedrībai par to labāk nezināt.

Man gan ir aizdomas, ka Bergmanis tieši par šīs ieroču šķiras iegādi runā, tāpēc ka kādā no “sabiedroto” valstīm ir norakstītas vai tuvākajā laikā tiks norakstītas kāpurķēžu artilērijas sistēmas, kuras “veiksmīgas sagadīšanās” rezultātā būs tieši tādas, kādas ļoti grib pirkt Latvijas Aizsardzības ministrijai.

Lāga zellis Bergmanis pagaidām nevēlas atklāt, ar kuru valsti notiek sarunas. Tomēr viss slēptais ar laiku nonāks gaismā: tuvākajā laikā aizsardzības ministrs dosies uz šo slepeno valsti runāt par slepeno haubiču vēl slepenāko iepirkumu. Un tad jau droši vien varēs arī ko nebūt pastāstīt nodokļu maksātājiem, jo darījums būs nokārtots un nekas vairs nebūs grozāms – ne specifikācijā, ne cenā, ne kopējā summā.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

2 Komentāri


 1. pareizais
  2016-09-23

  Tā notiek, kad с грязи да вкнязи!

 2. Atvars
  2017-04-05

  Nožēlojams diletanta raksts

Tavs komentārs par rakstu: