• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Izraēlā ražotā raķešu sistēma "Spike"Izraēlas raķešsistēma PORS "Spike MR/LR". Publicitātes foto: EuroSpike

Bergmanis nodokļu maksātājus atbrīvos no kārtējiem 108 miljoniem eiro

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un uzņēmuma “EuroSpike” izpilddirektori Ginters Lauers (Günter Lauer) un Arijs Lapidots (Arie Lapidot) pirmdien, 12. februārī, plkst. 14 Aizsardzības ministrijas (AM) telpās parakstīs līgumu par Izraēlā ražoto dažāda veida prettanku raķešu sistēmu “Spike” iegādi. Darījuma summa ir 108 miljoni eiro, šoreiz laipni informē AM Preses nodaļa.

Izraēlas prettanku raķešu sistēmas “Spike” mūsu AM ir atzinusi par atbilstošākajām Nacionālo bruņoto spēku (NBS) operacionālajām prasībām. Kā uzsver AM, “Spike” papildinās līdzšinējos šī bruņojuma krājumus un ievērojami stiprinās NBS regulāro vienību un Zemessardzes kaujas spējas.

Ar prettanku raķetēm “Spike” tiks aprīkota arī Lielbritānijā iegādātā fiziski un morāli novecojusī (šeit) kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnika “CVRT”.

Izraēliešu “Spike” ir viens no modernākajiem sava profila ieročiem pasaulē. Šīs sistēmas sastāv no ceturtās un piektās paaudzes elektrooptisko raķešu sistēmām, kas nodrošina augstu trāpījuma precizitāti un spēj iznīcināt dažāda veida bruņutehniku, tai skaitā kaujas tankus. “Spike” sistēmā iebūvētā datu pārraides sakaru funkcija starp raķeti un vadības palaišanas iekārtu ļauj iekārtas operatoriem palikt pretiniekam neredzamiem un neaizsniedzamiem, tajā pašā laikā saglabājot pilnīgu kontroli pār izšautajām raķetēm.

Prettanku raķešu sistēmas “Spike” patlaban ir 28 valstu armiju bruņojumā, tostarp Lietuvā, Polijā, Somijā un Vācijā.

Plānots, ka sistēmas “Spike” Latvijai tiks piegādātas pakāpeniski līdz 2023. gadam.

Prettanku raķešu sistēmu “Spike” ražošanā un piegādē kā apakšuzņēmumi iesaistīsies arī starptautiskie uzņēmumi “Rafael Advanced Defense Systems”, “Diehl Defense GmbH & Co. KG” un “Rheinmetall Electronics”.

Tavs komentārs par rakstu: