• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Heckler&Koch" triecienšautene G-36 pie baseina."Heckler&Koch" triecienšautene G-36 vislabāk izskatās pie baseina. Publicitātes foto: H&K

Bergmanis par 13 miljoniem eiro pērk triecienšautenes un «citus ieročus»

Sākot tērēt šā gada aizsardzības budžetu, kas pirmo reizi atbilstoši NATO prasībām ir sasniedzis 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis iz Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ir paziņojis, ka par 13 miljoniem eiro iepirks triecienšautenes. Bet turpinot iesākto tradīciju un neatklājot, kā īsti tiek izlietota nodokļu maksātāju nauda, Bergmanis ir piebildis: “un citus ieročus”.

Aizsardzības ministrijas (AP) Preses nodaļa apliecina, kaNacionālie bruņotie spēki (NBS) ir noslēguši vairāk nekā 13 miljonus eiro vērtu līgumu par triecienšauteņu “un citu ieroču” iegādi profesionālajam dienestam, Zemessardzei un Valsts robežsardzei. Vispārīgo vienošanos un pasūtījuma līgumu NBS noslēguši uz septiņiem gadiem ar Vācijas kompāniju “Heckler & Koch GmbH”, no kura tiks iegādātas triecienšautenes “G-36” iegādi, bet šie dokumenti paredz arī “cita bruņojuma” iegādi. Kāds tas būs, par to – kuš! – tāda slepenība esot nepieciešama “operacionālās drošības dēļ”. Pirmās ieroču piegādes gan NBS, gan Valsts robežsardzes vajadzībām ir plānotas šogad.

Bergmanis apgalvo, ka triecienšauteņu un “pārējo līgumā iekļauto ieroču” iegāde nodrošinās NBS un Zemessardzes karavīrus, kā arī robežsargus ar viena veida un modernākiem ieročiem.

Tā ir! Turklāt jāatceras, ka Jelgavas tiesa nupat nezin kāpēc ir mainījusi drošības līdzekli par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētajam Aleksandram Krasnopjorovam – šis par dzelzceļnieku maskējies nodevīgais subjekts no gadu ilgušā apcietinājuma atbrīvots pret parakstu par dzīves vietas nemainīšanu un tagad var fotografēt Bergmaņa sapirktās lietas, cik tīk. Tāpēc vēlreiz kuš un kuš!

Ar triecienšautenēm “G-36” ir apbruņoti NBS regulāro vienību karavīri, pakāpeniski ar tām tiek pārapbruņota arī Zemessardze, nomainot triecienšautenes “AK-4”.

Saskaņā ar Valsts aizsardzības koncepciju NBS likumā paredzētajos valsts apdraudējuma gadījumos Valsts robežsardze piedalās valsts aizsardzības nodrošināšanā, pārejot NBS sastāvā un pildot tiesību aktos un rīcības plānošanas dokumentos noteiktos uzdevumus. AP skaidro, ka NATO standartiem atbilstošu un NBS lietojumā esošu triecienšauteņu “G-36” iegāde ļaujot plānot savstarpējo savietojamību bruņojuma jomā miera laikā un apdraudējuma gadījumos.

Pamatojot to, cik pareiza ir AP izvēle, Preses dienests atgādina, ka triecienšautenes “G36" NBS bruņojumā ir kopš 2006. gada, tostarp starptautisko operāciju rajonos Āzijā un Āfrikā. 2016. gadā līgumu par triecienšauteņu “G-36” iegādi noslēguši arī Lietuvas Bruņotie spēki (Lietuvos kariuomenė) un Francijas Nacionālās policijas speciālā vienība “Brigade anti-criminalité”.

Tavs komentārs par rakstu: