• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Berlīnes kinofestivāla lāčiBerlīnes lāči dodas pie īpašniekiem. Foto no: Yahoo

Berlīnes kinofestivāla «Zelta lācis» – irāņu režisora filmai «Nav ļaunuma»

Britu aktiera Džeremija Aironsa (Jeremy Irons) vadītā Berlīnes kinofestivāla (Internationale Filmfestspiele Berlin) žurija galveno balvu – „Zelta lāci”(Goldener Bär) –  šogad piešķīrusi Irānas režisoram disidentam Mohammadam Rasulofam (latīņu: Mohammad Rasoulof) par filmu „Nav ļaunuma” (angļu: There Is No Evil).

Kinolente vēsta par ierobežojumiem individuālajai brīvībai autoritārā režīmā un tajā kritiski vērtēts nāvessods Irānā. Rasulofa filmas Irānā ir aizliegtas un viņam nav atļauts atstāt valsti.

Festivāla otro svarīgāko godalgu – žūrijas balvu – saņēma amerikāņu režisores Elīzas Hitmenas (Eliza Hittman) drāma „Never Rarely Sometimes Always” [Nekad reti dažreiz vienmēr].

Kā labākais aktieris godalgots itālietis Elio Džermano (Elio Germano) par mākslinieka Antonio Ligabes (Antonio Ligabe) atveidošanu filmā „Volevo nascondermi” [Es gribēju noslēpties].

Labākās aktrises „Sudraba lāci” (Silber Bär) saņēma vāciete Paula Bēra (Paula Beer) par lomu Vācijas un Francijas kopražojuma mīlas drāmā „Undīne”.

Par labāko režisoru žurījas atzina dienvidkorejieti Honu Sansu (angļu: Hong Sang Soo) par drāmu „Sieviete, kura aizbēga” (angļu: The Woman Who Ran) – minimālistisku filmu par sievieti, kuras vīrs devies komandējumā.

Labāko scenāristu balvu saņēma itāliešu brāļi Fabio un Damiāno d'Inočenco (Fabio, Damiano d'Innocenzo) par scenāriju Itālijas un Šveices kopražojuma drāmai „Favolacce” [Favolače].

Balvu par izcilu māksliniecisko sniegumu saņēma vācu operators Jirgens Jirgess (Jürgen Jürges) par darbu Vācijas, Ukrainas, Lielbritānijas un Krievijas kopražojuma drāmas „DAUNatasha” [DAU. Nataša] uzņemšanā.

Kinofestivāla 70. gadadienas „Sudraba lācis” tika piešķirts franču traģikomēdijai „Effacer l’historique”  [Skaidra vēsture]. Filma stāsta par sabiedrību interneta laikmetā.

Tavs komentārs par rakstu: