Anastasija Sevastova kortāAnastasija Sevastova Madrides kortā. Ekrānšāviņš no: Youtube.com

Bertensa neļauj Ostapenko uzspēlēt ar Sevastovu

Ja Sieviešu tenisa asociācijas (Women’s Tennis Association, WTA) Premier līmeņa turnīrā Madridē abas Latvijas tenisistes spētu uzvarēt otrajā kārtā, turpinājumā viņām nāktos sacensties savā starpā. Pasaules 13. rakete Anastasija Sevastova savu “uzdevumu” paveica sekmīgi, turpretim Jeļenai Ostapenko (WTA rangā 31. vietā) ar savu komandas biedreni tikties neļāva WTA ranga 7. rakete.

Abas spēles sākās gandrīz vienlaikus: Ostapenko un nīderlandiete Kiki Bertensa (Kiki Bertens) kortā devās septiņas minūtes ātrāk nekā Sevastova un rumāniete Mikaela Buzernesku (Mihaela Buzărnescu, WTA 29.). Arī beidzās abi mači ar 10 minūšu starpību: Sevastovai uzvarai bija nepieciešams par trim minūtēm vairāk nekā Ostapenko zaudējumam.

Pirmajā setā Ostapenko turējās itin braši, tomēr 10. geimā ļāva pretiniecei otrreiz lauzt savu servi. Otrajā setā Ostapenko lauza jau pirmo Bertensas servi, taču tas arī bija viss: jau nākamajā geimā nīderlandiete atspēlējās un, izvirzījusies vadībā, novadīja maču līdz uzvarai. Ostapenko piekāpās ar 4-6, 3-6.

Salīdzinot ar šo, Sevastovai ar Buzernesku padevās  īsts “spoguļmačs”: pirmajā setā Sevastovas pārākums nebija apstrīdams, kurpretim otrajā ritēja līdzīgāka cīņa. Rezultātā mūsu tenisiste uzvarēja ar 6-3, 6-4 un nākamajā kārtā sacentīsies ar Bertensu. Sevastova un Bertensa savā starpā ir spēlējušas divreiz – un abas reizes tieši Madridē. 2017. gadā ceturtdaļfināla cīņā uzvarēja Sevastova, pērn otrās kārtas mačā – Bertensa.

Savukārt Ostapenko Madrides turnīrā ir ieguvusi +55 WTA ranga punktus un nākamnedēļ WTA rangā varētu atgriezties labāko trīsdesmitniekā.